• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرگروه سلامت محیط کار استان همدان خبر داد:

بوفه‌های غیراستاندارد مدارس غیرانتفاعی همدان/مشاهده موادغذایی ممنوعه در مدارس

مدیرگروه سلامت محیط کار استان همدان با اشاره به وضعیت نامناسب بوفه‌های مدارس غیرانتفاعی در استان گفت: گرفتاری و دغدغه عمده مرکز بهداشت مربوط به مدارس غیرانتفاعی است چرا که تعداد زیادی از این مدارس در ساختمان‌های نامناسب مشغول به تهیه خوراکی برای دانش‌آموزان هستند.

حسینعلی نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در تشریح فعالیت بوفه مدارس غیردولتی و خصوصی در ساختمان‌های نامناسب، افزود: تعداد زیادی از این مدارس در ساختمان‌های مسکونی که برای تدریس و تهیه اغذیه دانش‌آموزان مناسب نیست، فعالیت می‌کنند و به همین علت بوفه‌ها در شرایطی نامناسب اقدام به پخت‌وپز میان‌وعده و یا ناهار دانش‌آموزان درآشپزخانه‌های غیراستاندارد می‌کنند.

وی با اعلام آغاز نظارت‌های لازمه بر بوفه مدارس، اظهار کرد: نظارت‌ها و بررسی‌های فصلی و ماهانه توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با کیفیت موادغذایی و ساختمان مدارس به‌ویژه محل بوفه، صورت می‌گیرد و پس از بازررسی به متقاضیان آموزش‌هایی در زمینه بهداشت داده می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه در سال گذشته 2 مورد معرفی به مراجع قضایی و پلمب موقت بوفه ثـبت شده است، مطرح کرد: در سالجاری نیز موادغذایی ممنوعه در مدارس مشاهده شده است اما تا پایان دوره بازرسی نمی‌توان موردی را به اطلاع رساند.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‎ای معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر الزام نظارت بیشتر در رابطه با بوفه مدارس ابتدایی تصریح کرد: علاوه بر نظارت مرکز بهداشت، توجه آموزش‌وپرورش به ویژه به مدارس ابتدایی نیاز است.

وی دررابطه با اجرای طرح 4 ماهه ارتقاء وضعیت بهداشتی 900 مرکزعرضه موادغذایی به ویژه از مراکز عرضه فست‌فود، اظهار کرد: این طرح با 4500 ارزیابی اولیه، برگزاری برنامه‌های آموزشی فشرده به مسئولان اغذیه‌فروشی، نصب پوستر آموزشی در اغذیه‌ها و نمونه‌برداری و سنجش کیفیت موادغذایی از مواد اولیه تهیه غذا روزهای پایانی خود را طی می‌کند.

نوروزی با بیان اینکه هر اغذیه‌فروشی به‌ویژه فست‌فودها 3 بار مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و چند مورد تعطیلی موقت ثبت شده است، خاطرنشان کرد: هر یک از شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف بهداشتی با سامانه رایگان تلفنی 190 تماس گرفته و گزارش تخلف را ارائه دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: