• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6291-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راهداری همدان خبر داد:

تجهیز محورهای مواصلاتی همدان به چهارمین سامانه توزین در حال حرکت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از آغاز عملیات اجرایی سامانه هوشمند توزین در حال حرکت وسایل نقلیه حمل بار در محور ملایر- همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مصطفی پناهنده با تأکید بر اینکه نصب این سامانه در محورهای پرتردد و به ویژه محورهایی که تردد خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین در آن زیاد است، انجام می‌شود، گفت: این سامانه‌ها علاوه بر توزین وسائط نقلیه عبوری و ثبت تخلفات سرعت لحظه‌ای در محل سامانه با برداشت پلاک خودرو، قابلیت ثبت تخلفاتی نظیر عدم سرعت بارنامه با سایر خودروها را نیز دارند.

وی با بیان اینکه مهمترین شاخصه سامانه توزین در حال حرکت «WIM» توزین و کنترل وزن وسایل نقلیه در حال حرکت بدون نیاز به توقف آنهاست، افزود: کاهش اتلاف زمان، صرفه‌جویی سوخت و حذف نیروی انسانی برای پیشگیری از تردد ناوگان سنگین حامل بار اضافی از جمله مزایای آن است.

پناهنده ادامه داد: این سامانه با استفاده از سنسورهای نصب شده در سطح جاده که مانیتورینگ اطلاعات آن در پاسگاه پلیس مربوطه است، وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ را شناسایی می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان حفاظت و نگهداری از آسفالت راه‌ها را از دیگر شاخصه‌های این سامانه عنوان کرد.

این مسئول با بیان اینکه هم‌اکنون سامانه‌های توزین در حال حرکت «WIM» در دو محور استان فعال است، یادآور شد: این سامانه در محور تهران همدان نیز در حال تکمیل تجهیزات است.

پناهنده اضافه کرد: با نصب این سامانه هوشمند در محور ملایر- همدان، شمار سامانه توزین در حال حرکت «WIM» در استان به 4 دستگاه می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: