• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خبرداد:

افزایش 64 درصدی بارش باران در همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افزایش 64 درصدی بارش باران در سال آبی امسال خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته در مهرماه شاهد بارش نبودیم اما خوشبختانه در سال آبی 97 با  بارش‌های ابتدای مهر، 64 درصد نسبت به سال گذشته افرایش داشته‌ایم.

منصور ستوده در گفت‌و گو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به بارندگی‌های پاییزه از اوایل مهرما تا امروز، بیان کرد: در سال آبی مهر 97، 3.3 میلیمتر شاهد بارندگی بودیم.

وی در رابطه با حجم سد اکباتان با وجود بارندگی‌های اخیر، بیان کرد: اکباتان مهمترین سد آبی استان همدان دارای 17.5 میلیون مترمکعب آب است و سد ملایر 137 میلیون مترمکعب آب دارد که از این مقدار حجم آب 6.5 میلیون مترمکعب برای کشاورزی در فصل تابستان استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‎ای استان همدان با اشاره به مصرف آب شرب شهری سد اکباتان در سالجاری، بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون 1160 لیتردرثانیه برای شرب شهری استفاده شده که خروجی در حال حاضر 180 لیتر بر ثانیه است.

ستوده با بیان اینکه بارندگی‌های مهرماه هیچ آسیبی وارد نکرده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هر ساله در این فصل بارندگی نداشته‌ایم و بارندگی از آبان‌ماه آغاز می‌شود، این حجم از بارندگی خیلی خوب و اثربخش بوده است.

وی با اشاره به میزان بارش در ایستگاه‌های مختلف استان، گفت: بیشترین بارش مربوط به ایستگاه رزن و قهاوند دشت خمین‌گاه قره‌چای با 1.9 میلیمتر، قهاوند 0.3 میلیمتر و دشت بهار 0.6 میلیمتر بوده که در این فصل از سال سابقه بارندگی نداشته‌ است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: