• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

فرزندپروری فرمول نیاز دارد نه چوب!

یک روانشناس معضل اصلی جامعه امروز را عدم آگاهی والدین از نیازهای کودک دانست و گفت: والدین باید قبل از بچه‌دار شدن، مهارت‌های فرزندپروری بیاموزند.

فیروزه‌السادات شاطاهری در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه همدان، به مناسبت روز جهانی کودک، افزود: والدین به علت نا‌آگاهی، با وجود علاقه و احساس زیادی که به کودک خود دارند، به آنها لطمه می‌زنند، والدین باید بدانند فرزندپروری به فرمول نیاز دارد نه چوب.

وی درباره تربیت کودکان ادامه داد: والدین فرزندان خود را همانند موجودی می‌دانند که از سرزمینی بیگانه آمده و از هرگونه ادب و تربیتی مبرا هستند این در حالیست که بچه‌ها بی‌ادب نیستند بلکه تنها کار آنان الگوبرداری از رفتار پدر و مادر خود است.

این روانشناس در همدان اظهار کرد: باید نوع والد و فرزند شناخته شود و با هر یک رفتار مناسب با تیپ شخصیتی خود را داشته باشد.

وی در ارتباط با لذت فرزندپروری معتقد است: اگر والدین مهارت‌های فرزندپروری را بیاموزند، احساس تولد دوباره خواهند داشت، والدین باید کودک باشند و همراه با کودک خود رشد کرده و بزرگ شوند، مادری که کودک ۶ ساله دارد نباید مانند فرد ۴۰ ساله باشد بلکه باید کودک درون خود را با فرزندش رشد و نمو دهد.

این روانشناس در پایان یادآور شد: تنها راه داشتن فرزندی شاد و موفق، یادگیری مهارت‌های لازم در فرزندپروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: