• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-9297-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان میراث فرهنگی در نهاوند مطرح کرد

اختصاص اعتبار برای ادامه کاوش معبد لائودیسه/ راه اندازی اکوکمپ در سراب گیان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی به همراه معاون سیاسی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی استان،نماینده و فرماندار نهاوند و مسئولان حوزه میراث شهرستان از پروژه های گردشگری شهرستان، فارسبان، سراب گیان و لائودیسه بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، نکته قابل توجه این بازدید قفل شدن ترافیک در مسیر ورودی سراب فارسبان به علت عرض کم ورودی و ناامن بودن حاشیه مسیر بود که در حال حاضر کار ساماندهی راه دسترسی سراب و روشنایی آن در حال اجرا است و منتظر اعتبارات تکمیلی برای سرعت بخشیدن به پروژه و اتمام آن پیش از آغاز بارش های پاییزی و فصل کاری است.

نتیجه این بازدیدها قرار است تزریق مبلغی براب پروژه های عمرانی در حال اجرای بخش گردشگری شهرستان و باز شدن گره بافت فرسوده و تاریخی معبد لائودیسه در دوخواهران نهاوند بود.

راه اندازی اکوکمپ در سراب گیان

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در بازدید از سراب گیان نهاوند این سراب را ظرفیتی خوب برای توسعه گردشگری در استان عنوان کرد و گفت: این سراب ظرفیتی بسیار خوب برای ایجاد اکوکمپ است که در این زمینه بسترهای مناسب باید فراهم شود.

علی اصغر مونسان با بیان اینکه برای توسعه گردشگری در سراب های نهاوند مبلغ 2 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، افزود: از محل این اعتبارات مبلغی نیز برای ادامه کاوش معبد لائودیسه اختصاص می یابد.

وی از راه اندازی اکو کمپ در سراب گیان خبر داد و جذب گردشگری روستایی، کشاورزی و ایجاد نوآوری را از اهداف آن برشمرد و اظهار کرد: ایجاد و توسعه اقامتگاه های بوم گردی در سه گونه، اکولوژ، اکوکمپ و اکوهتل (هتل های سنتی) است.

مونسان افزود: این اقامتگاه ها تنها جنبه اقامتی ندارند بلکه در آنها فعالیت های مختلفی مانند ارائه غذا و نوشیدنی بومی، ساخت، آموزش و فروش صنایع دستی محلی، اجرای نمایش و موسیقی سنتی، برگزاری رویدادهای بومی، تورها و فعالیت های بوم گردی به چشم می خورد.

وی تصریح کرد: به علت سبک معماری و مصالح ارگانیک به کار رفته در ساختمان اقامتگاه، طراحی داخلی و مبلمان بومی و همچنین فعالیت های تعریف شده در آن به نوعی یک اکوموزه بوده و یک جاذبه گردشگری محسوب می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: