• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6190-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان خبر داد:

مرگ 18 نفر بر اثر حوادث کار در همدان

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به افزایش آمار فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سالجاری، از مرگ 18 نفر بر اثرحوادث ناشی از کار در استان خبر داد.

دکتر علی‌احسان صالح در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 18 مرد و در مدت مشابه سال گذشته 13 مرد بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند که نشان‌دهنده رشد 38 درصدی است، اظهار کرد: در نیمه نخست امسال 216 نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار مجروح شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است.

وی شمار مجروحان ناشی از حوادث کار در مدت مشابه سال گذشته را 228 نفر برشمرد و افزود: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سال 96، 29 نفر و تعداد مجروحان 439 نفر بوده است.

صالح به نمونه‌هایی از حوادث ناشی از کار در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: چهار کارگر نهاوندی در گودبرداری غیراصولی و ریزش آوار و یک نفر بر اثر فروریختن سقف یک ساختمان جانشان را از دست دادند.

وی با اشاره به جان باختن کارگری 38 ساله در روستای نامیله ملایر در 15 مهرماه عنوان کرد: این فرد در پی تخریب ساختمان قدیمی خشتی زیر آوار می‌ماند و در جا فوت می‌کند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان این حوادث را از دو منظر تشریح کرد و گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود.

وی ریزش آوار، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار عنوان کرد و یادآور شد: با رعایت نکات ایمنی می‌توان این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان در بخش پایان سخنانش از مجروحیت مرد 48 ساله‌ای بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی وانت در مسیر غارعلیصدر در 4 شهریورماه خبر داد و گفت: متأسفانه این فرد روز گذشته در بیمارستان فوت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: