• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پلیس راهور استان همدان خبر داد:

برنامه‌ریزی پلیس راهور برای کاهش تصادفات در نوروز 98

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگ برای کاهش سانحه و تصادفات خبر داد و گفت: این برنامه‌ریزی برای کاهش تصادفات در ایام نوروز سال بعد است چرا که آمار تصادفات در ایام تعطیلات افزایش چشمگیری دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ علی فکری سه‌شنبه 17 مهر در همایش استانی طلایه‌داران ترافیک همدان، با اشاره به عوامل تصادفات منجر به فوت، تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از رانندگان با بی‌توجهی به قانون و عدم رعایت قوانین زمینه تصادفات دلخراش و منجر به مرگ را برای خود و دیگران فراهم می‌کنند. 

وی با بیان اینکه استان همدان یکی از شهرهای پیشرو در کاهش آمار تصادفات در دو سال اخیر بوده و این موضوع، بیانگر رواج فرهنگ رانندگی در میان مردم است، ادامه داد: فرهنگ اجرای قوانین باید در تمامی زمینه‌ها از جمله آموزش و پرورش، رسانه و دیگر نهادها رواج پیدا کند.

فکری بیان کرد: عدم آشنایی رانندگان با عواقب حادثه یکی دیگر از عوامل مهم تصادفات است و میل به قانون‌شکنی و قدرت‌نمایی برخی رانندگان از عوامل دیگریست که منجر به تصادفات دلخراشی شده است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از نهادهای مربوطه با عدم قاطعیت در مجازات می‌توانند به رواج و افزایش این معضل دامن بزنند، عنوان کرد: بسیاری از نهادها باید از بخشش بی‌مورد رانندگان متخلف خودداری کنند و نیروی انتظامی به دنبال این است که بخشش کمی در این قانون‌شکنی‌ها اتفاق بیفتد.

رئیس پلیس راهور استان همدان با بیان اینکه اخلاق شهروندی باید به شهروندان در تمامی نهادها آموزش داده شود، اظهار کرد: در زمینه اخلاق شهروندی هیچ نهادی تلاش نکرده به یک شهروند اخلاق زندگی در جامعه را بیاموزد که در این میان پلیس راهنمایی و رانندگی تلاش می‌کند این فرهنگ و اخلاق شهروندی را در میان مردم رواج و آموزش دهد تا شاهد کاهش تصادفات در سطح شهر و جاده‌ها باشیم.

وی در پایان از همیارهای پلیس در مدارس خواست تا با همیاری پلیس راهنمایی و رانندگی در کاهش آمار تصادفات و حوادث سهیم باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: