• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-7291-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار خبرداد؛

آغاز کشت گندم و جو در مزارع بهار

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار از آغاز کشت گندم در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری 31 هزار هکتار گندم دیم و 7500 هکتار گندم آبی در بهار کشت خواهد شد.

هوشنگ کرمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه در حال حاضر کشت گندم و جو از اویل مهر آغاز شده و براساس برنامه 4500 هکتار جو آبی و 8000 هکتار جو دیم در مزارع بهار کشت می‌شود، عنوان کرد: مشکل حمل‌ونقل کود حل شده و کود و بذر یارانه‌دار به کشاورزان تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه سال زراعی گذشته 35 هزار هکتار گندم دیم و 13 هکتار جو  دیم در این شهرستان کشت شده بود، افزود: عملکرد تولید گندم در سالجاری نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش داشت به طوریکه 800 هزار تن گندم و 40 هزار تن جو در بهار تولید شد.

کرمی خاطرنشان کرد: در سالجاری 80 هزار تن گندم در شهرستان بهار تولید شد که از این میزان 40 هزار تن در شهرستان و مابقی در سایر شهرستان‌ها خریداری شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار از تولید 250 هزار تن سیب‌زمینی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: 5800 هکتار سیب‌زمینی در شهرستان بهار کشت شده بود که بیش از 5 هزار هکتار تابستانه و 600 هکتار آن پاییزه بوده است.

وی اشاره به اینکه سیب‌زمینی تابستانه وارد بازار شده و برداشت سیب‌زمینی پاییزه نیز شروع شده است، درباره صادرات سیب‌زمینی گفت: در حال حاضر صادرات سیب‌زمینی انجام می‌گیرد و تصمیم‌گیری درباره ممنوعیت و یا محدودیت صادرات برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: