• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-9897-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد اعلام کرد:

کاهش کانون‌های بیماری دامی در اسدآباد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد گفت: کانون‌های بیماری دامی و بیماری‌های دامی و طیور  در این شهرستان به نسبت سال‌های گذشته از کاهش چشمگیری برخوردار بوده است.

دکتر عادل بصیری‌محمدپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، بیماری‌های هاری، PPR، تب‌برفکی، آنفلوانزا، آبله، شاربن، لم‌پی‌اسکین و تب کریمه-کنگو را از جمله این بیماری‌ها عنوان کرد و افزود: تا کنون موردی از دو بیماری لم‌پی‌اسکین و تب کریمه-کنگو در شهرستان مشاهده نشده است. 

وی در ادامه از واکسیناسیون 412 هزار و 613 رأس دام سبک و سنگین در این شهرستان علیه بیماری‌های دامی خبر داد و اظهار کرد: این تعداد واکسیناسیون دام در 6 ماه نخست امسال علیه بیماری‌های دامی چون آبله، هاری، بروسلوز، تب‌برفکی، طاعون نشخوارکنندگان کوچک(PPR) در این شهرستان توسط اداره دامپزشکی انجام گرفت.

بصیری‌محمدپور همچنین با اشاره به انجام تست سل به تعداد 555 رأس و  خون‌گیری برسلوز گاوداری‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی به تعداد 300 رأس در  6 ماه نخست سال، یادآور شد: طی مدت فوق به صورت‌ جلسه نظارت و بازرسی بهداشتی بر مواد خام دامی بیش از 4 هزار بازدید توسط دامپزشکی شهرستان انجام شد.

وی از برگزاری 25 مورد کلاس‌های آموزشی ترویجی در رابطه با بیماری‌های مشترک انسان و دام برای اقشار مختلف شهرستان طی 6 ماه ابتدای سال خبر داد و تصریح کرد: در این کلاس‌ها افراد جامعه هدف با فرهنگ دامداری و انواع بیماری‌های دام آشنا شده و در این راستا بسیاری از  بیماری‌ها در منطقه از کاهش‌ چشمگیری برخوردار بوده است.

بصیری‌محمدپور در ادامه با اشاره به 78 مورد بازدید از داروخانه‌های بخش خصوصی و مراکز درمانی و مایه‌کوبی سطح شهرستان طی مدت 6 ماه نخست سال گفت: در این بازدیدها یک مورد داروخانه خصوصی متخلف شناسایی و برای رسیدگی به تخلف به هیئت بدوی دامپزشکی معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: