• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-6794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

پیشنهاد میراث فرهنگی درباره «نورمهال»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اعلام کرد: در زمینه ساخت‌وساز در تپه نورمهال به کمیته امداد و شهرداری پیشنهاداتی را ارائه دادیم.

علی مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، بیان کرد: نخستین پیشنهادی که از سازمان میراث فرهنگی اعلام شد بر این اساس بود که شهرداری زمینی معوض در اختیار شرکت ساخت‌وساز کمیته امداد قرار دهد که زمین آزاد و به پارک تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه عمارت تاریخی نورمهال در تملک شهرداری است، اظهار کرد: مطالبی که شورای اسلامی شهر همدان منتشر کرده مبنی بر تمایل آنها به ارائه زمین معوض به کمیته امداد است.

مالمیر درباره سایر پیشنهادات تصریح کرد: بحثی مطرح شد مبنی بر اینکه ساخت‌وساز در یکی از جبهه‌های عقب‌تر انجام شود تا چشم‌انداز و منظره پارک از بین نرود چرا که تنها مشکل موجود در این منطقه خراب شدن منظره پارک بوده و تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده کمیته‌ای متشکل در سازمان میراث فرهنگی کشور است.

وی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی قصد دارد بهترین تصمیم در ارتباط با این ساخت‌وساز اتخاذ شود و تمایل به اجرای پیشنهاد اول یعنی ارائه زمین معوض دارد.

مالمیر درباره قانونی بودن ساخت‌وساز در این منطقه اعلام کرد: در سال 91 این طرح مطرح و هیچ ضابطه‌ای داده نشد تنها موضوعی که بحث شد این بود که این ساختمان با فاصله و به صورت پلکانی ساخته شود.

وی تصریح کرد: هیچ خطری بنای این مکان یعنی عمارت نورمهال را تهدید نمی‌‌‌کند و تنها چیزی که مطرح است از بین رفتن چشم‌انداز پارک است.

مالمیر درباره سایت‌موزه میدان امام(ره) شهر همدان نیز اظهار کرد: کاوش و ارائه نقشه این طرح به عهده میراث فرهنگی بوده و اجرای آن از وظایف شهرداری است.

وی در پایان عنوان کرد: در بحث خاکبرداری از این منطقه، به علت وجود آثار تاریخی و حساسیت موجود سازمان میراث ورود کرد اما هیچ تعهدی در اجرا ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: