• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

مهار بیماری‌های غیرواگیر سن امید به زندگی را 10 سال افزایش می‌دهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه اولویت علوم پزشکی مهار بیماری‌های غیرواگیر است، گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن شیوع و گستردگی بیماری‌های واگیردار در حال حاضر اولویت دانشگاه علوم پزشکی مهار بیماری‌های غیرواگیر است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر حبیب‌اله موسوی‌بهار چهارشنبه 18 مهر در آئین افتتاحیه کنگره بروسلوز در انسان و دام در استان همدان، با اشاره به افزایش سن امید به زندگی از سال 57 تا کنون، اظهار کرد: خوشبختانه با حذف بیماری‌های عفونی واگیردار سن امید به زندگی از 55 سالگی به 70 سال افزایش داشته و امید است با توجه به کنترل و مهار بیماری‌های غیرواگیر این سن از 70 سال به بالای 80 سال افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه مهار بیماری مزمن و ناتوان‌کننده تب مالت به آسانی امکان‌پذیر نیست، افزود: این بیماری به تمامی حوزه‌های مختلف زندگی اعم از اجتماعی، سیاسی و امنیت فرد و کشور وارد می‌شود و به همین علت مهار و کنترل این بیماری وظیفه تنها یک یا دو ارگان خاص نیست.

موسوی‌بهار با اشاره به الزام اهمیت به دام‌ها و ارتباط مستقیم این امر با سلامتی انسان‌ها، اظهار کرد: هزینه نکردن و عدم توجه به واکسیناسیون دام‌ها، مساوی با پرداخت هزینه‌های سنگین در جهت سلامت انسان‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان با اشاره به پیام اصلی از تشکیل  کنگره بروسلوز درانسان و دام، مطرح کرد: پیدا کردن راه‌های جدید در جهت کنترل و درمان این بیماری و سیاست‌گذاری درست در رابطه با برنامه‌ریزی درست برای مسئولان از جمله پیام‌های این همایش هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: