• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-8091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سازمان استاندارد مطرح کرد:

غفلت از استانداردسازی محصولات بومی کشور

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بعد از گذشت ۱۰۰ سال از استانداردسازی در کشور از استانداردسازی محصولات بومی خود غافل مانده ایم که در سال آینده این مساله باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، بیات امروز در آئین روز جهانی استاندارد در استان همدان، با بیان اینکه در پیام امسال سالروز جهانی استاندارد، تاکید ویژه ای به انقلاب صنعتی شده است، عنوان کرد: در انقلاب اول با اختراع ماشین بخار، در انقلاب دوم بهره گیری از انرژی ها و تولید انبوه و گذر از مرحله سنتی به صنعتی، در انقلاب سوم ورود کامپیوترها و در انقلاب چهارم به سیستم های فیزیکی سایبری توجه ویژه شده است.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تغیر عظیم و نظام مند و ایجاد نابرابری به اقتصاد دو ویژگی مهم انقلاب چهارم است.

وی افزود: در قرن ۲۱ به واسطه فرآوری دیجیتال کارکنان دانشی جایگزین کارکنان غیردانشی شده و بخش عظیمی از افراد بیکار خواهند شد.

وی با بیان اینکه انقلاب به واسطه فیزیک و دیجیتال ما را درگیر خود خواهد کرد، خاطرنشان کرد: قرن ۲۱، قرن فناوری اطلاعات است.

بیات تصریح کرد: با پیشرفت علم، محصولات تراریخته در کشور افزایش پیدا کرده و سلامت انسان ها به خطر خواهد افتاد که با بهره گیری از استاندارد سازی، تاحدودی از این مشکلات رهایی خواهیم جست.

وی افزود: انتخاب استاندارد یک ضرورت است که برای سلامتی و ایمنی مردم ناگریزیم که این راه را برویم.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استانداردها مدارکی هستند که الزامات و ویژگی های را در اختیار ما قرار می دهند که پیوسته از آنها استفاده کنیم.

در پایان این مراسم از مدیران عامل شرکت های سیمان هگمتان، سیمان نهاوند، سیمان اکباتان، واحد آقای نصرت الله ابراهیمی مفتخر، سیم و کابل همدان و شیر پاستوریزه پگاه همدان به عنوان واحدهای نمونه کیفی و از مدیرعامل شرکت صنایع غذایی سحر به عنوان واحد برگزیده استاندارد، از مدیران کنترل کیفیت نمونه شرکت های سیمان اکباتان و نهاوند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: