• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-8391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد:

کاهش یک درصدی قیمت مرغ در بازار همدان

رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان از کاهش یک درصدی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده به 9550 تومان رسید.

مهدی نجفیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه قیمت مرغ نسبت به روز گذشته کاهش یک درصدی دارد، اظهار کرد: قیمت گوشت مرغ در هفته گذشته 9850 تومان بود که در حال حاضر به 9550 تومان رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه توزیع گوشت مرغ منجمد متوقف شده تا به تولیدکنندگان آسیب وارد نشود، تصریح کرد: روزانه 90 تن مرغ در استان همدان کشتار و 10 تن نیز از شمال وارد استان می‌شود.

نجفیان با اشاره به اینکه در تأمین مواد مورد نیاز هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد، یادآور شد: قیمت گوسفند زنده هیچ تغییری نکرده و هر کیلوگرم گوشت مخلوط گوسفندی 53 هزار و 500 تومان است.

وی با بیان اینکه تا کنون 2293 گوشت گرم در استان توزیع شده است، گفت: توزیع گوشت گرم به صورت گسترده در تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای صنفی منتخب انجام می‌شود به طوریکه در هفته گذشته 14 تن گوشت گرم گوسفندی در استان توزیع شد.

رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه قیمت گوشت گوساله کاهش اندکی داشته است، خاطرنشان کرد: از 27 شهریور تا روز گذشته 82 تن گوشت قرمز منجمد در استان همدان توزیع شده و 46 تن نیز قرار است توسط مباشر به استان آورده شود.

وی با اشاره به کاهش قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی در بازار، بیان کرد: انجام صادرات باعث شد تا مقداری بر قیمت سیب‌زمینی افزوده شود که با جلوگیری از صادرات به طور موقت شاهدیم قیمت این محصول کاهش یافته به‌طوریکه قیمت سیب‌زمینی در مزرعه 1000 تومان و قیمت مصرف‌کننده 3000 تومان است و گوجه‌فرنگی نیز در حال حاضر به قیمت 2500 تا 3000 تومان در بازار عرضه می‌شود.

نجفیان با تأکید بر اینکه 3 مرحله نهاده دامی برای استان جذب شده است، بیان کرد: در 3 مرحله 1347 تن سویا، 1638 تن ذرت و 695 تن جو در بین اتحادیه مرغداران تخم‌گذار، گوشتی و مادر توزیع شده و 26 کامیون تدارک دیده شده تا کود مورد نیاز کشت پاییزه استان را از بندر بارگیری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: