• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-11097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در سالجاری انجام گرفت؛

ثبت 500 شغل در اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد از ثبت 500 اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی این شهرستان از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اسدآباد، افزود: از این تعداد اشتغال به ثبت رسیده توسط دستگاه‌های اجرایی سهم مردان تعداد 331 نفر و سهم زنان 169 نفر بوده که با استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی، فراگیر و خانگی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه سهمیه اشتغال روستایی شهرستان 16 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده که بیش از 50 درصد این میزان اعتبار اختصاص یافته به شهرستان در حال جذب است، خاطرنشان کرد: از سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی این شهرستان تا کنون 9 میلیارد و 413 میلیون تومان در بانک‌های عامل انعقاد قرارداد و مبلغ 7 میلیارد و 664 میلیون تومان پرداخت شده است.

حمیدوند در ادامه با اشاره به سهمیه یک میلیارد و 700 میلیون تومانی اسدآباد از تسهیلات اشتغال خانگی  افزود: در راستای مشاغل خانگی نیز تا کنون 661 میلیون تومان متقاضی به بانک معرفی شده که در کمیته فنی استان توسط دستگاه‌های صنعت، معدن و تجارت، بهزیستی، میراث فرهنگی و ... در مرحله تعیین شعب بانکی هستند.

وی سهم تسهیلات فراگیر این شهرستان را هم 29 میلیارد و 200 میلیون تومان برشمرد و ادامه داد: تا کنون از این میزان سهمیه اشتغال فراگیر شهرستان 513 میلیون تومان طرح در بانک‌ها انعقاد قرارداد و همین مبلغ پرداخت شده است.

فرماندار اسدآباد با تأکید بر جذب حداکثری سهمیه تسهیلات اشتغالزایی شهرستان تصریح کرد: ضمن عمل به ضابطه‌ها برای حفاظت از بیت‌المال باید نسبت به جذب حداکثری و محقق شدن سهمیه شهرستان تلاش کرد چرا که به علت شناور بودن اعتبارات فوق در صورت عدم جذب این اعتبارات توسط شهرستان، اعتبارات به سایر شهرستان‌هایی که دارای جذب حداکثری بوده‌اند، اختصاص خواهد یافت.

فرماندار شهرستان اسدآباد در پایان یادآور شد: از ابتدای سال تا کنون تعداد 268 نفر بیمه‌شده اجباری با توجه به اشتغال ایجاد شده برای آنان در بیمه‌شدگان این شهرستان برای نخستین‌بار ثبت شده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: