• یکشنبه ۲۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1693-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی اعلام کرد:

از راه‌اندازی رشته ایرانشناسی تا وجود 30 درصد صندلی خالی در دانشگاه بوعلی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلیسینا گفت: در سالتحصیلی‌جاری ۳۰ نفر در رشته جدید ایرانشناسی پذیرفته شده و ۴ رشته در مقطع ارشد به دانشگاه اضافه شده است.

دکتر حسن ساری‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: تعداد ۱۷۰ دانشجو در مقطع دکترا ۱۳۵ نفر در بخش روزانه و ۳۵ نفر در بخش شبانه این دانشگاه پذیرفته شدند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۲ نفر موفق به قبولی در مقطع کارشناسی شده‌اند، ادامه داد: دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد هزار و ۸۹ نفر هستند که ۸۷۳ نفر در بخش روزانه و ۲۱۶ نفر در بخش شبانه دانشگاه بوعلی پذیرفته شدند.

وی با بیان اینکه رشته بدون متقاضی در دانشگاه بوعلی‌سینا نداشته‌ایم، تأکید کرد: در برخی از رشته‌ها، ۶۵ درصد ظرفیت اعلامی تکمیل و در بیشتر رشته‌ها بیش از ۷۰ درصد ثبت‌نام کرده‌اند.

ساری‌خانی عنوان کرد: تمایل متقاضیان رشته‌های علوم پایه و کشاورزی نسبت به سال‌های گذشته کم شده است اما در سایر رشته‌ها شاهد رشد دانشجو بوده‌ایم.

وی درباره صندلی‌های خالی دانشگاه بوعلی نیز گفت: در برخی از رشته‌ها، ۳۰ درصد صندلی‌ها خالی است اما در برخی دیگر به علت میهمان بودن دانشجویان تا ۱۱۰ درصد نیز با مازاد دانشجو مواجه هستیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی‌سینا درباره وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی نیز گفت: به علت افزایش دانشجویان غیربومی، تا حدودی با مشکل تأمین خوابگاه مواجه بودیم که به دنبال ساماندهی و رفع مشکل هستیم.

وی یادآور شد: در سالتحصیلی‌جاری با برنامه‌ریزی‌های سازمان سنجش، همدان در منطقه غرب قرار داشت که از سال آینده در منطقه مرکزی و با استان‌های قم، قزوین و مرکزی هم‌گروه خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: