• شنبه ۲۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-2992-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

عضو هیئت رئیسه مجلس مطرح کرد:

حمایت از اقشار پایین‌دست و ضعیف برای استفاده از دفترچه سلامت

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دفترچه بیمه سلامت در سال‌های قبل به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گرفت اما امروز پرداخت 200 هزار تومان برای هر فرد قشر کم‌درآمد و ضعیف برای دریافت دفترچه سلامت مشکل اساسی شده است.

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: فرد ضعیف و فقیری که فاقد دفترچه بیمه سلامت باشد و این امر موجب عدم مراجعه او به مراکز بهداشتی و درمانی شود، خسارت سنگینی به عرصه سلامت و بهداشت کشور وارد می‌کند.

وی یادآور شد: موضوع را در کمیسیون بهداشت و درمان عنوان خواهم کرد تا بتوانیم با همکاری سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد و وزارت بهداشت این افراد را حمایت کنیم و شاهد آن نباشیم که افراد قشر پایین‌دست و ضعیف فاقد دفترچه سلامت به علت فقر و تنگدستی با ابتلا به یک بیماری امکان مراجعه به مراکز درمانی را نداشته باشند.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه امیدواریم با مطرح کردن این امر مهم تدبیری اساسی برای موضوع اندیشیده شود، اضافه کرد: بر این باورم کسی که تحت حمایت کمیته امداد بوده و دارای یارانه 50 هزار تومان است نمی‌تواند برای دریافت این دفترچه به ازای هر نفر از خانواده خود 200 هزار تومان پرداخت کند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: ضرورت دارد برای کسانی‌که درآمد آنان کم بوده و با یارانه تأمین می‌شود فکری اساسی کرده و آنان را به سمت حمایت ویژه ببریم و دفترچه‌های درمانی در اختیار آنان قرار گیرد که تا حد بسیاری رایگان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: