• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دانشگاه آزاد با یک تیر دو نشان زد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت: مشکل ثبت‌نام دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد همدان با ورود وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد برطرف شد.

دکتر سعید جامه‌بزرگی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، درباره آخرین وضعیت دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اظهار کرد: دانشجویان رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی در چهار وضعیت قرار دارند؛ وضعیت نخست دانشجویانی هستند که بعد از انتخاب مجدد دانشجویان، همان محلی که قبلا پذیرفته شده رفته، ثبت‌نام کرده و اکنون مشکلی ندارند.

وی افزود: وضعیت دوم کسانی هستند که در همان رشته در شهر دیگری قبول شده‌ بودند که آنها هم با یکسری مکاتبات اداری در همان واحد اولیه مشغول به تحصیل شده‌اند.

جامه‌بزرگی بیان کرد: وضعیت سوم کسانی هستند که غیر از رشته خودشان قبول و قرار شده که یک ترم در رشته پذیرفته شده تحصیل کنند و چنانچه مورد قبول واقع شد و از رشته راضی بودند ادامه تحصیل دهند و اگر مورد قبول نبود تغییر رشته برای آنها مقدور است.

وی عنوان کرد: دسته چهارم حادترین وضعیت بوده و افرادی هستند که از لحاظ علمی صلاحیت ورود به دانشگاه را کسب نکرده‌ و طراز لازم را نداشته‌اند که این افراد از نظر علمی دانشجو محسوب نمی‌شدند اما چون سر کلاس حاضر شده بودند، حقی برگردن ما ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه آزاد همدان تأکید کرد: در جلسه‌ای که صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس با دکتر طهرانچی، سرپرست دانشگاه آزاد داشتیم مقرر شد که مشکل آنها نیز برطرف شود به طوریکه تعداد صندلی‌های خالی دانشگاه آزاد در رشته علوم پزشکی از تعداد کسانی‌که رد علمی شده‌ بودند، بیشتر است و اگر بخواهیم آنها را بپذیریم مشکل صندلی خالی رفع خواهد شد که در این میان فقط شیوه‌نامه اجرایی ثبت‌نام آنها بعدازظهر امروز صادر و به دستمان خواهد رسید و دانشجویان می‌توانند در یکی از 15 رشته پر بازار علوم پزشکی دانشگاه آزاد جذب و ادامه تحصیل دهند.

به گزارش ایسنا؛ در فرآیند اعلام نتایج آزمون کنکور ۹۷ رشته‌های علوم پزشکی ناهماهنگی‌ها و اختلالات و به تبع آن ابهاماتی پیش آمد در این اختلالات متأسفانه پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بیشتر از ظرفیت‌های اعلام شده به دانشگاه آزاد بوده است به طوریکه در علوم پزشکی واحد همدان دانشجویان این رشته به مدت یک هفته هم سرکلاس حضور یافتند اما پس از آن به مشکل برخوردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: