• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

تولید 42 تن عسل در فامنین

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین با اشاره به اتمام طرح آمارگیری از کُلُنی‌های زنبورعسل شهرستان فامنین، از تولید 42 تن عسل در این شهرستان خبرداد.

جعفر کاویانی‌دلشاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: بر اساس جدول زمان‌بندی طرح آمارگیری از کلنی‌های زنبورعسل در فامنین از 14 مهر تا 30 مهر سالجاری انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه 100 درصد آمار کلنی‌های زنبورعسل در سال ۹۷ در ثبت شده است، تصریح کرد: 4721 کلنی در فامنین ثبت شد و میزان تولید عسل آن 42 تن و 4 کیلو ژل رویال بود که این آمار نشان می‌دهد در سال 97 نسبت به سال گذشته 50 درصد در تولید عسل افزایش داشته و تولید ژل رویال نیز 30 درصد بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ تعداد آمار 3293 کلنی در فامنین ثبت شده است، اظهار کرد: سال گذشته حدود 27 هزار و 873 تن عسل و 3 کیلوگرم ژل رویال برداشت شده است.

کاویانی‌دلشاد درباره کیفیت عسل تولیدی این شهرستان، گفت: کیفیت عسل بستگی به نوع منطقه‌ای که زنبور داخل آن قرار دارد و به لحاظ نوع گل و گیاه منطقه، متفاوت است اما عسلی که در فامنین تولید می‌شود، با توجه به موقعیت این شهرستان بسیار خوب است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 4721 کلنی زنبورعسل در این شهرستان وجود دارد، تأکید کرد: ۹۹ درصد کندوهای زنبورعسل این شهرستان به صورت مدرن و تنها یک درصد آنها به صورت کندوی بومی است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین خاطرنشان کرد: در شهرستان یک واحد بسته‌بندی دارای مجوز بهداشتی و یک واحد پرورش ملکه 2000 قطعه‌ای در روستای فیض‌آباد نیز فعال است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: