• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدباد خبرداد؛

پیش‌بینی تولید 120 هزار تن چغندرقند در اسدآباد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسداباد از کشت 480 هکتار چغندرقند در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به آغاز فصل برداشت چغندرقند از اراضی اسدآباد، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت 120 هزار تن چغندرقند از اراضی این شهرستان برداشت و به کارخانه‌های فرآوری تحویل داده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان برداشت از اوایل مهر آغاز شده تا کنون 48 هزار تن محصول برداشت و به کارخانه‌های فرآوری تحویل داده شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه سطح زیرکشت این محصول به علت  پرآب‌بر بودن این محصول کاهش یافته است، افزود: امسال نسبت به سال گذشته 500 هکتار کاهش داشته‌ایم.

بیرنگ با اشاره به پیش‌بینی عملکرد کشت در هر هکتار، مطرح کرد: پیش‌بینی می‌شود به طور میانگین در هر هکتار 65 تن چغندرقند برداشت شود.

وی با تأکید بر اینکه براساس عیار چغندرقند هر کیلوگرم 310 تومان خریداری می‌شود، خاطرنشان کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده چغندرقند اسدآباد توسط کارخانه‌های قند همدان، اصفهان و قزوین به طور رسمی تحویل داده شده است و خارج از قرارداد به سایر کارخانه‌ها نیز پذیرش و تحویل داده می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه چغندرقند محصولی پرآب‌بر است، عنوان کرد: در راستای ترویج آبیاری‌های نوین و مدیریت مصرف آب امسال 8 هکتار چغندرقند کشت و به صورت نشائی و با آبیاری قطره‌ای کشت شده است.

وی با اشاره به سرمای زودرس و افزایش بارندگی در پاییز امسال به کشاورزان توصیه کرد: برداشت چغندرقند از اوایل مهر آغاز شده است و تا پایان آبان‌ماه ادامه خوهد داشت که به صورت موردی و هم به صورت عمومی برداشت می‌شود و با توجه به شرایط جوی هشدارهای هواشناسی توجه کنند تا دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: