• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-394-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر خبر داد:

تبیین گردشگری فرهنگی از طریق نوآوری و فناوری در همدان

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه سمینار بین‌المللی گردشگری فرهنگی از طریق نوآوری و فناوری در راه است، گفت: سمینار نقش نوآوری و تکنولوژی در توسعه گردشگری فرهنگی به عنوان یک پنل تخصصی در اجلاس جهانی گردشگری ۲۰۱۸ با هدف بررسی افزایش رقابت و جذابیت مقصد برگزار می‌شود.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، مسعود ملکی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فناوری و نوآوری، از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات( ICT )، به عنوان بخشی از توسعه پایدار گردشگری فرهنگی عمل می‌کند، بدین ترتیب بهبود حکومت‌داری، افزایش رقابت و سودآوری، ارتقاء کیفیت تجربه گردشگران و رفاه ساکنان، و همچنان حفظ منابع فرهنگی را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای در حال توسعه دارای مکان‌های فرهنگی برجسته، نقاط دیدنی منحصربفرد و سایر دارایی‌های اجتماعی، فرهنگی و طبیعی و همچنین مکان‌های تاریخی و مذهبی هستند که جاذبه‌های بالقوه بالایی برای  گردشگری داخلی و بین‌المللی دارند.

ملکی با بیان اینکه نوآوری و پیشرفت‌های تکنولوژیکی در ارتقاء توسعه گردشگری فرهنگی نقش مهمی دارند، گفت: در کنار هم، فرصت‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند و به بازیگران مختلفی برای پیوستن به این صنعت پر رونق جهانی انگیزه می‌دهد.

وی یادآور شد: این پنل تخصصی دوشنبه 12 نوامبر(21 آبان) در هتل بین‌المللی باباطاهر گزار خواهد شد و مدیر آن پروفسور جعفر جعفری، دانشگاه ویسکانسین استوت، ایالات متحده خواهد بود و سخنرانان این پنل دکتر مایکل دی جیوین، دانشگاه چستر، ایالات متحده آمریکا و پروفسور لورنزو کانتونی، دانشگاه سوئیس خواهند بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: