• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-494-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

پاسخ فرماندار همدان به یک گلایه

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه اجلاس جهانی گردشگری یک موقعیت استثنایی برای همدان و کشور است، گفت: سفیرانی که در اجلاس جهانی گردشگری در استان همدان حضور پیدا می‌کنند، می‌توانند نقش مهمی در معرفی استان داشته باشند.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی تعالی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: استان همدان با ظرفیت‌های خوب به لحاظ گردشگری به ویژه ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی با 1800 اثر تاریخی می‌تواند ظرفیت خوبی برای جذب گردشگران داشته باشد.

وی تصریح کرد: اجلاس جهانی گردشگری در شرایطی برگزار می‌شود که فشارهای خارجی و تحریم‌ها بر کشور اعمال شده و این اجلاس از بعد سیاسی برای کشور مهم است و هم به لحاظ استانی و فرااستانی می‌تواند بازخورد خوبی داشته باشد.

تعالی با اشاره به اینکه برگزاری اجلاس جهانی گردشگری می‌تواند جدای از آثار فرهنگی آثار سیاسی داشته باشد، یادآور شد: در شرایطی که آمریکا از حیث سیاسی و اقتصادی به کشور ما فشار وارد می‌کند برگزاری اجلاسی در این حد هم به نفع کشور و هم به نفع استان است.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: اجلاس جهانی گردشگری برای معرفی کشور و استان هم بهترین موقعیت و شرایط را برای ما فراهم می‌کند تا زمانی‌که نمایندگان کشورها حضور پیدا می‌کنند بتوانیم ظرفیت‌ها را معرفی کنیم.

وی افزود: سفیرانی که در استان حضور پیدا می‌کنند می‌توانند نقش مهمی در معرفی استان و به دنبال آن حضور گردشگران خارجی داشته باشند.

وی با بیان اینکه همواره این گلایه وجود داشت که چرا استان همدان مقصد گردشگری نیست، عنوان کرد: علت این موضوع این است که تا کنون موقعیت‌هایی را ایجاد نکردیم که گردشگران با ظرفیت همدان آشنا شوند.

تعالی خاطرنشان کرد: این اجلاس موقعیت استثنایی برای استان است تا بتوانیم با برنامه‌‌های انجام شده در آینده از حیث جذب گردشگران خارجی موفقیت‌های خوبی داشته باشیم.

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه صنعت توریسم دومین صنعت از حیث درآمد است، یادآور شد: در این اجلاس می‌توانیم با حضور گردشگران در بحث سرمایه‌گذاری‌ها و صنعت توریسم را تقویت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: