• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1190-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

محیط زیست مسئول حفاظت از اراضی ملی همدان شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: با توجه به واگذاری قائم مقامی اراضی ملی داخل مناطق چهارگانه تحت مدیریت و منطقه شکار ممنوع از سوی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، حفاظت از این اراضی در همدان بر عهده این اداره‌کل قرار داده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، سیدعادل عربی اظهار کرد: حدود 3.2 درصد از اراضی استان که نزدیک به 60 هزار هکتار است، تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط زیست همدان بوده و هر گونه تخلف اعم از تغییر کاربری، تخریب مراتع، قطع درختان و تصرف اراضی این مناطق ممنوع است.

وی با بیان اینکه اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان بر اساس قانون با پدیده زمین‌خواری در این مناطق برخورد جدی می‌کند، عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، متخلفان پس از دستگیری و تشکیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

عربی یادآور شد: در گذشته این اداره‌کل در صورت مواجهه با موارد فوق، ضمن گزارش تخلف صورت گرفته به دستگاه ذیربط، خود نیز از این کار ممانعت می‌کرد و اکنون هم انتظار می‌رود سایر دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه منابع طبیعی، جهادکشاورزی، امور آب و آب منطقه‌ای، همکاری‌های لازم را با اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان در راستای کنترل مناطق مذکور و جلوگیری از تخریب طبیعت داشته باشند.

وی تصریح کرد: براساس ماده سه قانون حفاظت و بهسازي محيط زيست عرصه‌هاي طبيعي مناطق چهارگانه پارك‌های ملي، آثار طبيعي ملي، پناهگاه حيات‌وحش و مناطق حفاظت‌شده تحت مديريت سازمان حفاظت محيط زيست كشور قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: