• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2090-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنارآبزی مهاجر در همدان

معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان از سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنارآبزی مهاجر در روزهای 22 و 23 دی‌ماه در کلیه تالاب‌ها و زیستگاه‌های آبی استان همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، مهدی صفی‌خانی با اعلام این خبر گفت: در آغاز فصل زمستان و به طور همزمان با سراسر کشور سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنارآبزی مهاجر در روزهای 22 و 23‌ دی‌ماه در کلیه تالاب‌ها و زیستگاه‌های آبی استان همدان صورت خواهد پذیرفت.

صفی‌خانی افزود: مطابق روال سنوات گذشته و با برنامه‌ریزی که از اکنون در دست اقدام است، سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنارآبزی مهاجر در دوره زمانی 11 دی‌ماه لغایت 11 بهمن‌ماه در سراسر کشور و به صورت ملی انجام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه این رویداد مهم در روزهای 22 و 23 دی‌ماه به صورت ملی صورت می پذیرد و با عنایت به اینکه در زیستگاه‌های آبی استان قابلیت سرشماری وجود دارد بنابراین در همدان طی روزهای مذکور و همزمان با سایر استان‌های کشورها سرشماری صورت می‌گیرد.

معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان در پایان تصریح کرد: این سرشماری با همکاری کارشناسان مجرب اداره‌کل و واحدهای تابعه، همچنین پرنده‌شناسان حرفه‌ای علاقمند در استان صورت می‌پذیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: