• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-1797-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد خبر داد:

توزیع 50 هزار وعده غذایی بین زائران اربعین در ایستگاه‌های صلواتی اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد از توزیع 50 هزار وعده غذایی بین زائران اربعین حسینی توسط ایستگاه‌های صلواتی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در ستاد اربعین حسینی شهرستان اسدآباد، افزود: این تعداد وعده غذایی شامل صبحانه، نهار، شام و میان‌وعده طی 30 مهرماه تا 4 آبان طی مدت 5 روز گذشته تا کنون بین زائران حسینی که از مسیر این شهرستان عبور کرده‌اند، توسط موکب‌ها توزیع شده و این پذیرایی‌ها تا پایان اربعین ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: 14 هزار وعده نهار، 12500 وعده شام، 16260 وعده صبحانه و 6700 میان‌وعده از مجموع 50 هزار وعده غذای توزیع شده بین زائران عبورکننده از مسیر اسدآباد طی مدت فوق بوده است.

حمیدوند تعداد نان توزیع شده بین زائران را نیز 15800 قرص نان و لیوان مصرفی را 34700 عدد برشمرد و تصریح کرد: طی 5 روز گذشته بیش از 1317 زائر به صورت شبانه‌روزی در این شهرستان اسکان داشته‌اند.

وی با بیان اینکه شهرستان اسدآباد آمادگی اسکان 5 هزار زائر اربعین را به صورت شبانه‌روزی داراست خاطرنشان کرد: امسال در راستای استقبال از زائران اربعین حسینی در شهرستان اسدآباد سه ایستگاه صلواتی رفت و سه ایستگاه صلواتی برگشت برپا شده است.

فرماندار اسدآباد ایستگاه صلواتی شهید قهاری گردنه، خیمه الزهرا پارک ملت و سیدالشهدا کربلا پاسارگاد را ایستگاه‌های صلواتی رفت در این شهرستان برشمرد و یادآور شد: شهدای جنت‌آباد، شهدای اسدآباد - سردار همدانی و ایستگاه شهید قهاری گردنه، موکب‌های برگشت این شهرستان در راستای ارائه خدمات و استقبال از زائران اربعین از این مسیر هستند.

وی در ادامه به حضور و بازدید مأموران بهداشتی به صورت محسوس و غیرمحسوس از ایستگاه‌های صلواتی تأکید کرد و گفت: جمع‌آوری زباله‌ها، نظارت دقیق بر سوخت، امنیت موکب‌ها و زائران از جمله مواردی است که کمیته‌های ذیربط باید به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشند.

حمیدوند در پایان از تشکیل 15 کمیته در ذیل ستاد اربعین این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: کمیته‌های بهداشت و درمان، فرهنگی و آموزشی، عمرانی و زیرساختی، حمل‌ونقل و انرژی، اطلاع‌رسانی، ایمنی و حوادث، امنیتی و انتظامی، امدادونجات، نظارت و بازرسی و کمیته مردمی از جمله کمیته‌های تشکیل شده در ذیل ستاد اربعین این شهرستان هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: