• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت تعاون روستایی استان همدان :

مطالبات گندمکاران همدان تسویه شد

مدیرعامل شرکت تعاون روستایی استان همدان با بیان اینکه امسال رکورد خرید تضمینی گندم در استان همدان زده شد، گفت: امسال 628 هزار تن گندم از کشاورزان استان همدان خریداری و  مطالبات آنها تسویه شد.

رضا عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه بهای گندم خریداری شده از کشاورزان استان 830 میلیارد تومان بوده است، افزود: بعد از تحویل گندم پرداختها صورت گرفت و تا اواخر خرید 48 درصد بهای گندم پرداخت شده بود که خوشبختانه امروز به طور 100 درصد تسویه شد.

وی تصریح کرد: خرید تضمینی گندم در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 60 درصد افزایش داشته است به‌طوریکه در سال گذشته 380 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود.  

عباسی ظرفیت سیلوهای استان را بیش از 700 هزار تن دانست و  خاطرنشان کرد: با توجه به خرید امسال که در کشور صورت گرفت، استانهای غرب کشور نسبت به سالهای گذشته بیشتر بوده است.

مدیرعامل شرکت تعاون روستایی استان همدان افزود: در حال حاضر بیش از 700 هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در مراکز صنعتی استان است که اکثر ظرفیتها تکمیل شده و بخشی از گندمی که در مراکز موقت نگهداری می‌شد، به استانهایی که تولید کمتری دارند، ارسال می‌‎شود.

وی از تسویه کامل بهای کلزا خبر داد و گفت: در سالجاری 8131 تن کلزا به ارزش 227 هزار میلیون ریال از کشاورزان خریداری شده که به طور کامل تسویه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: