• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1094-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اتاق بازرگانی استان همدان:

همدان در بازار گردشگری جهانی سهم بسزایی دارد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان گفت: همدان به سبب پیشینه تاریخی مهد تاریخ و تمدن ایران‌زمین نامیده شد و حال با میزبانی از اجلاس جهانی گردشگری در عرصه بین المللی صاحب نام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی اصغر زبردست در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز صنعت گردشگری از اصلی‌ترین محورهای توسعه محسوب شده و برخی صاحب‌نظران واژه توسعه را با توریسم هم‌معنا می‌دانند چنان که صنعت گردشگری به‌عنوان چهارمین صنعت مهم دنیا و یکی از تأثیرگذارترین حرفه‌ها در جهان مطرح است.

وی با بیان اینکه همدان می‌تواند سهم بسزایی در بازار گردشگری جهانی داشته باشد، عنوان کرد: در سال 2018 یک‌میلیارد و 300 میلیون نفر در پنج قاره توسط فعالان شرکت‌های توریستی جابجا شده و حجم سرمایه‌گذاری آن از مرز 290 میلیاد دلار گذشته و اشتغال 300 میلیون نفر را رقم زده است.

زبردست با تأکید بر اینکه نقش این صنعت در تأمین نیازهای انسانی موجب بهبود توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورها و بهره‌برداری مطلوب از منابع انسانی شده است، افزود: صنعت گردشگری و صنایع وابسته باعث نزدیکی ملت‌ها به یکدیگر، بهبود روابط و کیفیت زندگی انسان، استقرار صلح و گسترش تبادلات منطقه‌ای و تقویت همکاری‌های متقابل و حفظ میراث تمدن بشری خواهد شد.

وی تأکید کرد: توجه به این مقوله از اهمیت بسزایی برخوردار است که ما فضایی را ایجاد می کنیم که همدان را در عرصه بین المللی معرفی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: