• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1194-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر مطرح کرد:

اجلاس جهانی گردشگری؛ مقدمه‌ای برای حضور گردشگران خارجی

فرماندار شهرستان ملایر با تأکید بر اینکه اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای استان است، گفت: اجلاس جهانی گردشگری مقدمه‌ای برای حضور گردشگران خارجی در استان خواهد بود.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی اجلاس جهانی گردشگری، باب‌اله  فتحی، با بیان اینکه اجلاس جهانی گردشگری می‌تواند زمینه‌ای برای تبادل فرهنگ‌ها و آداب و سنن فراهم کند، افزود: باید از ظرفیت حضور سفیران کشورهای خارجی در این اجلاس برای معرفی بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه اجلاس جهانی گردشگری یک ارتباط رفتاری و گفتاری در بین گردشگران ایجاد می‌کند، اضافه کرد: این اجلاس می‌تواند تأثیرات فرهنگی داشته باشد که استان باید از این ظرفیت استفاده کند.

فتحی با بیان اینکه ملایر در اجلاس جهانی گردشگری حضور فعالی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: میهمانان حاضر در اجلاس جهانی گردشگری با ظرفیت‌های گردشگری، آثار تاریخی و  فرهنگی استان آشنا شده و مقدمه‌ای برای حضور گردشگران مهیا می‌شود.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه شهرستان ملایر در این اجلاس به معرفی صنایع دستی، آئین‌ها و صنایع دستی خود می‌پردازد، اظهار کرد: این شهرستان زمینه‌های خوبی در بحث فرش، مرواربافی، سبدبافی و مبل و منبت دارد که باید در جذب گرشگر و سرمایه‌گذار عرضه شود.

وی با بیان اینکه انگور و کشمش ملایر یک برند است، گفت: آئین سنتی شیره‌پزی مانیزان و سایر جشنواره‌ها باید به سفیران کشورهای خارجی معرفی شوند به‌طوریکه معرفی جاذبه‌های استان می‌تواند حرکتی را در ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری و در نهایت رشد استان رقم بزند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: