• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2291-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خبر داد:

افزایش 80 درصدی بارندگی در همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افزایش 80 درصدی بارندگی در همدان خبر داد و گفت: از ابتدای سال آبی تا پایان مهر 32 میلیمتر بارش در ایستگاه‌های استان ثبت شده است.

منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه سال گذشته در این مدت 2 میلیمتر بارندگی در استان ثبت شده بود، اظهار کرد: بیشترین بارش با 8.5 میلیمتر در ایستگاه خمیگان رزن و کمترین بارش با 3.5 میلیمتر در ایستگاه همدان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه سد اکباتان 14.7 میلیون مترمکعب آب دارد، تصریح کرد: 44 درصد مخزان سد اکباتان پر است که نسبت به سال گذشته یک میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

وی با تأکید بر اینکه ورودی سد اکباتان در حال حاضر 360 لیتر در ثانیه و خروجی آن 1050 لیتر در ثانیه است، افزود: همچنین رودخانه عباس‌آباد وارد مدار شده و 120 لیتر در ثانیه نیز از رودخانه عباس‌آباد برای شرب همدان استفاده می‌شود.

ستوده ادامه داد: تلاش ما این است که بتوانیم آب‌های سطحی را وارد مدار بهره‌برداری کنیم تا برداشت از سد اکباتان کم شود و در دره‌مرادبیگ نیز پیمانکار مشغول به است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان تصریح کرد: سد کلان 36.5 میلیون مترمکعب آب دارد که فعلا از آن برای شرب استفاده نمی‌شود چرا که هنوز خط انتقال تمام نشده است.

وی با اشاره به اینکه حجم سد آبشینه استان خیلی کم است، یادآور شد: حجم سد آبشینه 700 هزار مترمکعب و حجم سد سرابی تویسرکان نیز 5.6 میلیون مترمکعب است که 80 لیتر در ثانیه برای شرب استفاده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: