• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-2597-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آذرماه امسال انجام می‌شود؛

برگزاری مانور زلزله در 2200 مدرسه سطح همدان

معاون مدیریت بحران استانداری همدان از برگزاری بیستمین دوره مانور زلزله در 2200 مدرسه سطح استان همدان همزمان با سراسر کشور در 7 آذرماه سالجاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، قهرمان زارعی در شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اسدآباد، افزود: این مانور چون سال‌های گذشته یک مانور کاملا تخصصی و فنی در راستای ارتقاء آگاهی دانش‌آموزان به عنوان جامعه هدف با مشارکت محلات همجوار مدارس بوده که دستگاه‌های متولی در اجرای آن همکاری خواهند داشت.

وی با اشاره شرکت کل دانش‌آموزان 2200 مدرسه سطح استان همدان در این مانور همزمان با سراسر کشور، ادامه داد: این مانور زلزله در مرکز شهرستان‌ها به صورت انتخاب یک مدرسه به عنوان پایلوت و نمونه خواهد بود که آموزش‌ها و  فعالیت‌های موردنظر در روز تعیین شده با حضور مسئولان شهرستانی و استانی  در این مدرسه پایلوت برگزار شده و ارزیابی استان از این مدارس انجام می‌گیرد.

زارعی پناه گرفتن و خارج شدن از محل در زمان زلزله را هدف این مانور برای آموزش  دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: ارزیابی سایر مدارس شهرستان که پایلوت نیستند توسط آموزش و پرورش و مرکز بخش صورت گرفته و گزارش نهایی تهیه و به مراجع ذیصلاح اعلام می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: استان همدان در اجرای نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس کشور رتبه اول را کسب کرد و جزء سه استان برتر کشوری شد که این ارزیابی توسط پژوهشگاه بین‌المللی زلزله انجام می‌گیرد.

معاون مدیریت بحران استانداری همدان یادآور شد: طی برگزاری 19 دوره مانور سراسری زلزله، استان همدان 8 دوره رتبه برتر کشوری را کسب کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: