• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مطرح کرد:

ملایر به دنبال ثبت جهانی منبت/منبت ملایر فقط به ساخت مبل منحصر شده

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: ثبت ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت و ارتقاء این صنعت، مقدمه‌ای برای جهانی شدن آن خواهد بود.

علی مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، درباره ثبت جهانی منبت آباده عنوان کرد: هنوز ثبت جهانی منبت آباده قطعی نشده و چند روز گذشته ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی برای بررسی وضعیت به این شهر سفر کرده بودند.

وی با بیان اینکه پرونده ثبت جهانی منبت ملایر هم در حال آماده شدن است، افزود: مطالبه‌گری این شهرستان موجب شد ملایر یکی از موفق‌ترین شهرها در ثبت شهر ملی منبت باشد.

وی خواستار رفع نقاط ضعف و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی این صنعت شد و اظهار کرد: منبت ملایر فقط به ساخت مبل خلاصه شده است در حالیکه می‌توان منبت را بر روی بسیاری از وسایل همچون قاب عکس، تابلو، عصا و ... حک کرد.

مالمیر با بیان اینکه هنرمندان منبت‌کار ملایری باید آثار خلاقانه و تازه‌ای خلق کنند، تصریح کرد: متناسب با ظرفیت‌های موجود این برند باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه ثبت منبت ملایر می‌تواند آینده خوبی را برای شهرستان و استان رقم بزند، عنوان کرد: این در حالیست که محور توسعه استان و شهرستان هم بر مبنای گردشگری است و صنایع دستی می‌تواند مکمل آن باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: