• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دو پیشنهاد میراث فرهنگی به کمیته امداد در رابطه با «نورمهال»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان دو پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی به کمیته امداد در رابطه با «نورمهال» را مطرح کرد.

علی مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در توضیح پیشنهادات ارائه شده، بیان کرد: گزینه یک و اولویت سازمان میراث فرهنگی دادن زمین معوض بود که خوشبختانه رئیس کمیته امداد کشور با آن موافقت کرده است.

وی از موافقت رئیس کمیته امداد کشور برای تحویل زمین معوض به جای زمین کمیته امداد استان در تپه «نورمهال» خبر داد و اظهار کرد: ما درباره زمین همجوار عمارت آمریکایی‌ها پیشنهاداتی به کمیته امداد کشور ارائه دادیم که خوشبختانه با استقبال روبرو شد.

مالمیر درباره پیشنهاد دوم عنوان کرد: گزینه ی بعدی مطرح شده اصلاح نقشه برج‌ها است که تصمیم‌گیری در این زمینه با ما نیست و تهران باید با آن موافقت کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان ادامه داد: ترجیح و اولویت سازمان میراث فرهنگی کماکان دادن زمین معوض است چرا که این موضوع هم به صلاح شهر، هم میراث فرهنگی و هم کمیته امداد است.

وی در پایان با بیان اینکه میراث فرهنگی هیچ‌گونه تعهدی به کمیته امداد ندارد، گفت: این ارگان فقط با شهرداری توافق کرده و موضوع و مشکل پیش آمده مربوط به شهرداری و میراث فرهنگی بوده و کمیته امداد فقط امتیاز بهره‌برداری از آن را دارد.

به گزارش ایسنا؛ معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهرماه گفت: مطمئنم کمیته امداد هیچ ضرری نمی‌کند و شهرداری و میراث‌ فرهنگی در حال بررسی برای دادن زمین معوض به کمیته امداد هستند تا عمارت «نورمهال» همدان زنده بماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: