• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنیاد مسکن همدان خبر داد:

پیشرفت 88 درصدی بازسازی واحدهای مسکونی سرپل ذهاب

مدیرکل بنیاد مسکن همدان گفت: از هزار و ۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار همدانی، ۹۸۷ روستا از تسهیلات بنیاد مسکن برخوردار شدند که تاکنون پیشرفت بالای ۹۰ درصد برخوردارند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسن ظفری امروز در کارگروه تخصصی روستایی و عشایری استان همدان، بااشاره به زلزله سال گذشته شهرستان سرپل ذهاب، اظهار کرد: در زلزله سال گذشته کرمانشاه، افزون بر ۱۰۰هزار واحد مسکونی در شهرستان های زلزله زده، آسیب دیده است.

وی افزود: بازسازی ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده به استان همدان محول شد که با تلاش های شبانه روزی دستگاه ها، تابه امروز ۲هزار و ۵۰۰ واحد نو احداث شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان افزود: ۴ هزار از واحدهای فوق نیاز به تعمیرات دارند که تسهیلات مربوط به تعمیرات در اختیار آنان قرار گرفته است که با مشارکت مردمی سایر واحدها نیز تکمیل خواهند شد.

وی تاکید کرد: بازسازی واحدهای مسکونی شهرستان سرپل ذهاب که کار عمرانی آن برعهده همدان بود، ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ظفری تصریح کرد: در همدان ۱۶۵ هزار واحد مسکونی روستایی شناسایی شده که برای ۱۰۵ هزار واحد تسهیلات بهسازی اختصاص یافته است و ۹۰ هزار واحد مسکونی در همدان از پایداری نسبی برخوردار هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان گفت: در سرشماری سال ۹۵ تعداد ۱۹۰ هزار خانوار روستایی شناسایی شدند که نسبت به آمار ۱۶۵ هزار نفر، ۳۵ هزار خانوار به صورت کلنی باهم زندگی می کنند.

وی بیان کرد: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات روستایی اعطا شد که این تسهیلات به صورت ۲۵ میلیون و با سود ۵ درصد به متقاضیلن پرداخت می شود.

ظفری افزود: از ۶زار و ۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار، ۷۰ روستا بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی عنوان کرد: در کنار تسهیلات روستایی، کمک های بلاعوض همچون حساب ۱۰۰ امام نیز پرداخت می شود که در سال ۹۷ افزون بر ۱۹ میلیارد تومان سهم استان همدان است و تاکنون ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان شناسایی شده که لازم است فرمانداری ها در شناسایی افراد نیازمند این اعتبارات تلاش کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان بااشاره به سرشماری نفوس و مسکن عنوان کرد: اکنون ۳۵۰ روستای استان همدان نیاز‌مند بازنگری طرح‌های هادی است که باید برای آن اعتبار تامین شود و از فرمانداران هم تقاضا داریم این موضوع را در زمان تخصیص اعتبار‌ها لحاظ کنند.

وی بیان کرد: از همه فرهیختگان علمی و دانشگاهیان برای توسعه بافت وکالبد روستایی و هرچه بهتر شدن شرایط روستاییان کمک می طلبیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: