• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-4097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه های روستایی کشور:

از 14 هزار پروژه راه روستایی کشور تنها 50 درصد فعال است

مدیر کل راه های روستایی کشور گفت: از 14 هزار پروژه راه روستایی سطح کشور تنها 50 تا 52 درصد پروژه ها فعال بوده ومابقی تعطیل هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسن فدایی در سفر به شهرستان اسدآباد در حاشیه بازدید امروز خود از پروژه های راه روستایی این شهرستان به خبرنگاران اظهار کرد: راه های روستایی کشور دارای مشکلات بسیاری بوده و مسئولان وقت در رابطه با راه های روستایی بر اساس جمعیتی و برخورداری روستایی در کشور ساختار تعریف کرده اند و به بحث کیلومتر توجهی نشده است.

وی اضافه کرد:208 هزار کیلومتر در سطح کشور راه روستایی وجود دارد که از این میزان راه روستایی  104 هزار کیلومتر آسفالت شده و همین میزان راه آسفالت شده مجدد نیازمند  بهسازی است.

فدایی با اشاره به اینکه حدود 80 هزار و 87 کیلومتر راه های روستاهای بالای 20 خانوار نیاز به آسفالت دارند، ادامه داد:از این میزان 27 هزار کیلومتر راه شوسه بوده و برای آن نیاز به اعتبار داریم.

وی با تاکید بر اینکه بحث توجه به کیلومتر در راه های روستایی را  پیگیر هستیم، تصریح کرد: در شهرستان اسدآباد 270 کیلومتر راه آسفالته و 73 کیلومتر راه شوسه و خاکی وجود دارد که باید این راه ها بهسازی شوند.

فدایی خاطرنشان کرد: با کمک نمایندگان مجلس پیگیریم که در بحث جابجایی اعتبار بند "ب"براساس طرحی که گذاشته ایم اصلاح بودجه سال 97  انجام شده و 700 میلیارد تومان از بند "ب"تبصره "5"قانون بودجه سال 97 برداشته و با جابجایی در بند "ه" قرار دهیم که قابل پرداخت در بحث مطالبات راه روستایی باشد.

مدیر کل راه روستایی کشور تصریح کرد: این بحث جابجایی اعتبار در کمیسیون برنامه بودجه مصوب و چاپ شده و به زودی در صحن مجلس نیز مطرح می شود که در صورت مصوب شدن نوید خوبی برای مسئولان کشور و پیمانکاران راه روستایی خواهد بود که بتوان مطالبات آنان را پرداخت کرده و با جابجایی 700 میلیارد تومان در بند "ه"پروژه های در دست اجرا فعال شوند.

گفتنی است؛ مدیر کل راه های روستایی کشور در سفر خود به شهرستان اسدآباد از وضعیت راه های روستایی قراکند، قمشانه، سیاه گله به سوتپه،چشمه علی به نادرآباد و حیدرآباد، چهار چشمه به سر سه گاز و گدار پهن به آفریانج بازدید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: