• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-4190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

فرمانده انتظامی همدان خبر داد:

برخورد قاطع و شدید پلیس همدان با موتورسواران متخلف و مزاحمان دانش‌آموزان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان از برخورد شدید با موتورسیکلت‌سواران متخلف و مزاحمان دانش‌آموزان به ویژه دختران در سطح شهرستان خبر داد.

سرهنگ جمشید باقری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در تشریح این خبر اظهار کرد: تأمین امنیت و ایجاد نظم یکی از وظایف نیروی انتظامی است که در قالب طرح انتظام‌بخشی در مدارس دانش‌آموزان از اوایل سالتحصیلی اجرا شده‌است.

وی ادامه داد: گشت و نیروهای انتظامی، در دو نوبت صبح و بعدازظهر برای تأمین امنیت دانش‌آموزان به ویژه دختران در خیاباهایی که دانش‌آموزان در حال عبور هستند، حضور دارند و در صورت مشاهده مزاحمت موتورسواران برای دانش‌آموزان  برخورد و وسیله آنها را توقیف کرده و متخلف را به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

باقری با اشاره به برخورد قاطع با متخلفان عنوان کرد: در چند روز گذشته 15 دستگاه موتورسیکلت به علت ایجاد مزاحمت توقیف شده و راکب و ترک‌نشین آنها به مراجع قضایی برای رسیدگی به تخلف آ‌نها معرفی شدند.

وی با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح با همکاری راهنمایی و رانندگی امنیت دانش‌آموزان تا حدودی تأمین شده است، خاطرنشان کرد: امنیت یکی از ارکان مهم برای پیشرفت و توسعه یک جامعه است که توسط عوامل انتظامی نه تنها برای دانش‌آموزان بلکه برای تمامی شهروندان باید تأمین شود. 

فرمانده انتظامی شهرستان همدان در پایان توصیه کرد: خانواده‌ها باید در کنترل فرزندانی که گواهینامه رانندگی ندارند، کوشا باشند چرا که بسیاری از راکب‎‌های موتورسواران نوجوان‌هایی هستند که فاقد گواهینامه بوده و صلاحیت رانندگی ندارند و در نهایت می‌تواند به خسارت‌های جبران‌ناپذیری منجر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: