• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

85 هزار خانوار همدانی تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان هستند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان از جذب  ۳۵۰۰ خانوار استان در سالجاری خبر داد و گفت: ۸۵ هزار خانوار در سطح استان همدان تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دارند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مهدی سماواتی شنبه 12 آبان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در استان همدان ۵۰۰۰ خانوار مستمری دریافت می‌کنند، تصریح کرد: ۱۴هزار و ۴۵خانوار در شهرستان همدان، ۱۳هزار و ۷۶۶ خانوار در ملایرو ۱۰هزار و ۸۶۷خانوار در کبودراهنگ تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: در سالجاری در شهرستان کبودراهنگ ۵۰۵ خانوار، نهاوند ۴۳۷ خانوار و در ملایر ۴۱۲ خانوار عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان شدند و جزء شهرستان‌های برتر در جذب بودند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان با بیان اینکه ۱۵۰۰ خانوار عشایر تحت پوشش این صندوق قرار دارند، افزود: ۴۷ کارگزاری در مناطق مختلف استان فعالیت دارند.

وی یادآور شد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال ۸۴ ایجاد شد و تمایز با صندوق بیمه تأمین اجتماعی از ویژگی‌های این صندوق است به طوریکه از مزایای این صندوق پرداخت حق بیمه یکبار در سال است.

سماواتی گفت: ۸ سطح درآمدی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مشخص شده که روستائیان براساس توانایی خود مبلغی را به عنوان حق بیمه انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی، فرهنگسازی و اعتمادسازی ۳ مشکل این صندوق بیمه‌ای است، تصریح کرد: در جذب بانوان مشکل داریم به طوریکه از جمعیت ۳۰۰ هزار نفری تحت پوشش صندوق ۱۱ هزار نفر یعنی کمتر از ۳ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی یادآور شد: ۲۱۰۰ نفر از بانوان تحت پوشش بهزیستی و ۳۵۰۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد در صندوق بیمه روستایی و عشایری استان عضو هستند.

سماواتی جمعیت روستایی استان را ۱۹۴هزار خانوار دانست و گفت: سالانه ۱۰ درصد از افراد تحت پوشش صندوق به علت عدم توانایی پرداخت حق بیمه از صندوق خارج می‌شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان عنوان کرد: امسال ۱۳۰۰ خانوار بازنشسته شدند در حالیکه در سال گذشته ۱۱۲۱ خانوار در استان بازنشسته شده بودند.

وی ‌درآمد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در سال گذسته را ۱۸ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸ میلیارد تومان مستمری به افراد تحت پوشش صندوق پرداخت شد.

سماواتی از انعقاد ۳ تفاهم‌نامه خبر داد و  تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید، سازمان میراث فرهنگی و صنعت، معدن و تجارت برای تحت پوشش قرار دادن مشاغل مختلف بسته شده است.

وی ادامه داد: ۲۳۰ شغل کشاورزی و افرادی که در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و شاغلان فصلی می‌توانند در این صندوق عضو شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: