• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان در همدان:

کودکان باید نسبت به حقوق اجتماعی خود آگاه باشند

دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان در همدان گفت: حق هر کودکی است که از حقوق خود آگاه باشد، بداند که در چه جایگاهی قرار دارد و بر روی چه چیزهایی می‌تواند پاهای خود را استوار کند.

مریم کاظمی در حاشیه رونمایی از پوستر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، عنوان کرد: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به صورت رسمی از 28 آبان‌ماه مصادف با 19 نوامبر آغاز به کار می‌کند.

وی ادامه داد: طبق سنت سال گذشته تصمیم گرفتیم آئین رونمایی از پوستر را در مدرسه شهید همدانی شهرک ولیعصر در منطقه‌ای متوسط یا زیر متوسط در همدان برگزار کنیم، سال گذشته نیز مدرسه پسرانه برزین انتخاب شد.

دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان بیان کرد: خیلی خوشحالم که این رونمایی در یک محیط و شرایط کاملا آموزشی انجام شد، جایی که می‌تواند علم، هنر، فرهنگ، همکاری و همدلی نمونه باشد. قصد ما از رونمایی پوستر جشنواره در مدرسه این بود که یکبار دیگر این همدلی و این اتحاد را جشن بگیریم و بگوییم ما به بچه‌ها و بچه‌ها به ما نیاز دارند.


کاظمی در توصیف پوستر این دوره اظهار کرد: تصویر در کادر صورتک تئاتر است و در بالای سر صورتک پرنده‌هایی هستند که نویدبخش شادی و هر چیزی که خوب است، می‌تواند باشد و نوید می‌دهند جشنواره به‌زودی آغاز می‌شود.

وی افزود: شعار این دوره یعنی کودک و حقوق اجتماعی، کودک و حقوق شهروندی و کاملا مشخص است حق هر کودکی است که از حقوق خود آگاه باشد، بداند که در چه جایگاهی قرار دارد و بر روی چه چیزهایی می‌تواند پاهای خود را استوار کند.

دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان گفت: خانواده‌ها نیز باید مراقب کودکان خود باشند، آنها را نگران نکنند، با وجود تمام مشکلاتی که در جامعه وجود دارد باید مراقب باشیم تا بچه‌ها را بیش از پیش نسبت به مسائل اجتماعی نگران نکنیم، بچه‌ها باید دنیای شاد و با نشاط خود را داشته باشند تا در آینده به وجودشان امیدوار باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: