• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-4897-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 144 مرکز درمانی ام.ام.تی در همدان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان از فعالیت 144 مرکز درمانی ام.ام.تی یا مرکز درمان نگهدارنده سوءمصرف مواد با داروی جایگزین در سطح این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدرسول حسینی در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان اسدآباد، افزود: از این تعداد مراکز ام.ام.تی در راستای استمرار ترک و بهبودی اعتیاد معتادان از طریق متادون درمانی تعداد دو مرکز در شهرستان اسدآباد فعالیت دارند.

وی از راه‌اندازی مرکز ام.ام.تی در روستای چنارسفلی شهرستان اسدآباد در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در حال حاضر در راستای همین امر تأمین اعتبار لازم انجام شده و نقدینگی مورد نیاز آماده بوده و با مشخص شدن مکان به‌زودی مرکز ام.ام.تی روستای چنارسفلی افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان استان قرار است خانه‌های ورزش روستایی را تجهیز کند، تصریح کرد: با توجه به وضعیت آسیب‌های اجتماعی در روستای چنارسفلی می‌توان تجهیز یک خانه ورزش روستایی دیگر را نیز در شهرستان اسدآباد به این روستا اختصاص داد.

وی تصریح کرد: زنان معتاد در حال بهبودی و یا بانوان طرح تکفل افراد در حال بهبود  براساس تفاهم‌نامه می‌توانند از آموزش‌های رایگان فنی‌وحرفه‌ای بهره‌مند شده و از تسهیلات دستگاه‌های اجرایی و متولی و بعضا دستگاه نظارتی شورای مبارزه با موادمخدر استفاده کنند که در همین راستا در ملایر یک زن بهبودیافته برای 7 خانم بهبودیافته و در همدان یکی از اعضای خانواده بهبودیافته با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی برای 20 خانواده بهبودیافته اشتغال ایجاد کرده‌اند.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان خاطرنشان کرد: برای انجام کار در راستای مبارزه با موادمخدر دستگاه‌های اجرایی تنها نباید به اعتبارات نگاه کنند بلکه باید از تمام ظرفیت‌ها برای پیشگیری و سیر صعودی این آسیب اجتماعی استفاده کرده و از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و امور جوانان هلال احمر غافل نشد.

فرماندار شهرستان اسدآباد هم اظهار کرد: با تسهیلات اشتغالزایی موجود و تنوع این تسهیلات فرصت خوبی برای استفاده از تسهیلات برای کارآفرینی و توسعه مشاغل روستایی برای زنان خانواده بهبودیافتگان سطح روستاها به ویژه چنارسفلی وجود دارد که با اطلاع‌رسانی می‌توان آنان را نسبت به این امر آگاهی‌بخشی کرد.

کریم حمیدوند افزود: در حال حاضر کمیته امداد شهرستان دارای 13 میلیارد تومان تسهیلات 4 تا 6 درصد بوده که در صورت داشتن شرایط لازم زنان خانواده‌های بهبودیافته نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در ادامه با تأکید بر استفاده مستقیم و غیرمستقیم از ظرفیت NAها گفت: هر جا که از ظرفیت NAها برای جلوگیری از سیر صعودی اعتیاد استفاده شده موفقیت بیشتر بوده است.

حمیدوند افزود: با توجه به وضعیت آسیب‌های اجتماعی چنار سفلی در بحث اعتیاد باید امکانات لازم را در زمینه‌های مختلف به سمت این روستا سوق داده و با برنامه‌های فرهنگی و عمرانی به کمک این روستا بشتابیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اسدآباد نیز گفت: باید دستگاه‌های اجرایی عضو شورای مبارزه با موادمخدر تا پایان مهرماه برنامه مدون خود در رابطه با روستای چنارسفلی را به دبیرخانه مبارزه با موادمخدر فرمانداری ارسال می‌کردند که هنوز این کار انجام نگرفته است.

یزدان آزرمی با انتقاد از بی‌توجهی دستگاه‌های اجرایی نسبت به ارائه برنامه مدون در رابطه با روستای چنارسفلی تأکید کرد: از ابتدای آذرماه سالجاری همه دستگاه‌های اجرایی عضو شورای مبارزه با موادمخدر باید برنامه مدون و اجرایی در ابعاد مختلف مطابق با شرح وظایف خود برای روستای چنارسفلی را وارد فاز اجرایی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: