• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان خبر داد:

انسداد 300 حلقه چاه غیرمجاز در همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از انسداد 3028 حلقه چاه غیرمجاز در این استان خبر داد و گفت: امسال 300 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده است.

منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: از نیمه دوم سال 93 تا کنون 3028 حلقه چاه مسدود شده که از مصرف 241 میلیون مترمکعب آب جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: براساس برنامه اقتصاد مقاومتی شرکت آب منطقه‌ای استان همدان تعهد دارد در سالجاری 530 حلقه چاه غیرمجاز را مسدود کند که تا کنون 300 حلقه معادل 60 درصد تعهد انسداد یافته که در نهایت از مصرف 17 میلیون مترمکعب آب جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع شهرستان کبودراهنگ با 883 حلقه و رزن با 553 حلقه چاه غیرمجاز بیشترین چاه‌های غیرمجاز استان را داشته‌اند، ادامه داد: در سالجاری نیز کبودراهنگ با 83 حلقه و رزن با 62 حلقه بیشترین چاه‌های غیرمجاز استان را به خود اختصاص داده‌اند.

ستوده از نصب 4000 دستگاه کنتور هوشمند در استان خبر داد و بیان کرد: امسال تعهد داریم 380 دستگاه کنتور را نصب کنیم که تا کنون 391 دستگاه نصب شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به 500 دستگاه برسد.

وی با اشاره به اینکه دشت‌های استان در چند سال گذشته وضعیت مناسبی نداشتند، تأکید کرد: سالیانه یک متر از سطح آب‌های زیرزمینی دشت‌های استان کاسته می‌شد به طوریکه 200 میلیون مترمکعب کسری مخزن در استان وجود داشت که با اقدامات صورت گرفته توانستیم این روند را کُند کرده و در برخی شهرستان‌ها مانند نهاوند سطح آب‌های زیرزمینی را بالا بیاوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: