• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-5390-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد:

صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی خشکی زی در همدان

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان اعلام کرد: طبق شیوه‌نامه ابلاغی سازمان حفاظت محیط زیست، پروانه عادی شکار پرندگان وحشی برای گونه‌های خشکی زی در سالجاری در استان همدان صادر می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، سیدعادل عربی با بیان این خبر افزود: دارندگان اسلحه شکاری مجاز و دفترچه شناسایی شکارچی‌گری می‌توانند از 12 آبان نسبت به دریافت پروانه اقدام کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند از تاریخ مقرر نسبت به ثبت اطلاعات و درخواست صدور پروانه از طریق سامانه شکار و صید برای صدور پروانه شکار پرنده استانی اقدام کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار کرد: اعتبار پروانه‌های صادره دو ماهه بوده و پس از اتمام مدت مذکور، صدور مجدد آن بلامانع بوده و فصل شکار تا پایان بهمن‌ماه سالجاری است.

عربی درباره مبلغ واریزی نیز گفت: بهای پروانه‌های صادره به مبلغ یک میلیون و 200 هزار ریال و تعداد مجاز شکار چهار قطعه صرفا در روزهای پنج‌شنبه و جمعه است.

وی در ادامه به وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اشاره کرد و یادآور شد: در صورت وقوع بیماری مذکور و اعلام ممنوعیت شکار از سوی سازمان مرکزی متبوع، دارنده پروانه موظف و متعهد است از شکار هرگونه پرنده خودداری کند.

عربی خاطرنشان کرد: مدت زمان اعتبار پروانه گونه‌های مجاز قابل شکار، مکان‌های مجاز برای شکار در روی پروانه‌ها قید شده است و شکارچیان موظف به رعایت موارد بوده و در صورت شکار پرندگان دیگر با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: