• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-3594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

سعادت بشر در گرو نگاه فرهنگی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان یکی از راهبردهای اساسی برای سعادت مادی و معنوی را نگاه فرهنگی به جامعه دانست.

حجتالاسلام والمسلمین علی دشتکی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، بیان کرد: در نظام‌های توحیدی اصلی‌ترین تأکید انبیاء نحوه چگونه زیستن مردم بوده که این موضوع در واقع اشاره به فرهنگ مردم داشته و بخش عمده آیات قرآن که راه و محور بسیاری از ملت‌ها است، نگرش به بحث فرهنگ و سبک زندگی دارد.

وی ادامه داد: 12 نقطه از قرآن که به موضوع فرهنگ اشاره کرده، با عبارت «یا ایها الذین آمنوا» آغاز شده و خطاب به تمام مردم است، در واقع این آیات نشان از خواست خداوند به رعایت فرهنگ دارد.

دشتکی درباره فعالیت تبلیغات اسلامی در زمینه فرهنگ عمومی، توضیح داد: این اداره‌کل راهبردهای 15گانه برای امور فرهنگی استان برنامه‌ریزی کرده و توجه ویژه‌ای به سبک زندگی اسلامی دارد بنابراین سعی داریم با الگو قرار دادن معصومین(ع) و انبیاء، جنبه‌های فرهنگی را در افراد تقویت کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان افزود: توجه به فرهنگ برای ارتقاء سطح زندگی ضروری بوده و برای تحقق این امر باید، اولویت را تولید مدیر فرهنگی قرار دهیم.

وی درباره برنامه‌های تبلیغات اسلامی برای تحقق سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: شبکه تبلیغاتی در استان تشکیل شده که 12 هزار نفر در آن مشغول به فعالیت هستند اما باید از ظرفیت‌های موجود استفاده کرد و باید مدیریت محله‌ای داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در ادامه با بیان اینکه در محلات شوراهای محلی و سلامت برپا شده که حدود 11 کارگروه توسط مردم اداره و اجرا می‌شود، یادآور شد: در 18 نقطه استان طرح برپایی شوراهای محلی و سلامت اجرا شده و برای سایر نقاط استان‌ها نیز اجرایی خواهد شد.

وی در پایان تشریح کرد: سبک زندگی اسلامی مقدمه تشکیل جامعه اسلامی است و برای تحقق این مهم تمام دستگاه‌ها و مردم باید با هم و در کنار هم باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: