• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-4091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر راهداری‌ و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان مطرح کرد:

ثبت 914 سفر در محورهای همدان/وجود دو روز مشکل حمل‌ونقل زائران

مدیرکل راهداری‌ و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه در ایام منتهی به اربعین 914 سفر رفت و برگشت در محورهای استان همدان صورت گرفته است، گفت: از این تعداد 806 سفر با اتوبوس، 66 سفر با مینی‌بوس، 26 سفر با میدل باس و 16 سفر نیز با سواری انجام گرفته است.

مصطفی پناهنده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه 28 هزار و 52 مسافر از 24 مهرماه تا 11 آبان‌ماه جابجا شده است، افزود: مقصد تمام زائران به سمت مرز مهران بوده که تعداد چهار اتوبوس به مرز شلمچه و دو اتوبوس نیز به مرز چذابه بوده است.

وی ادامه داد: 340 هزار و 854 مورد در محورهای استان تردد داشتیم که به نسبت سال گذشته که 286 هزار و 209 تردد بوده، شاهد افزایش بودیم.

وی با اشاره به اینکه حادثه عمومی در مدت طرح 11 روزه اربعین از ابتدا تا 11 آبان گزارشی نشده است، در رابطه با مشکلات حمل و نقل زائران خاطرنشان کرد: تمام 320 دستگاه اتوبوس با توجه به اهمیتی که به این موضوع بود، در اختیار حمل و نقل آنها قرار گرفت.

مدیر راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به اینکه شهروندان در داخل شهر با کمبود اتوبوس مواجه بودند، ادامه داد: با توجه به مقطع زمانی و مکانی مجبور بودیم توجه بیشتری به مرز داشته باشیم اما برای رفع کمبود از سرویس کارخانجات برای رفع نیاز شهروندان استفاده شد.

پناهنده با بیان اینکه تنها دو روز مشکل حمل و نقل داشتیم، افزود: به علت اینکه اتوبوس‌ها یک طرف مسیر را خالی از مسافر برمی‌گشتند، قیمت‌ها بالاتر از قیمت معمولی بود.

وی با تأکید بر اینکه امسال در تارنمای
www.141.ir/arbaeen امکاناتی را در اختیار زائران قرار داد، گفت: این تارنما قابلیت تعریف و نمایش کریدورهای مراکز استان‌ها و پایانه‌های مرزی، نمایش شرایط جوی شهرهای مرزی، نمایش اطلاعات ترافیک برخط در استان‌های غرب کشور و سایر امکاناتی که در این زمینه نیاز بود تا زائران از آن مطلع باشند، در اختیار آنها قرار گرفت.

پناهنده در پایان ضمن عذرخواهی از نقایص و مشکلاتی که زائران در این زمینه داشتند، اظهار کرد: از مردم به خاطر صبوری که در این زمینه به خرج دادند، تشکر و عذرخواهی می‌کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: