• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-6497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

پلمب 31 واحد متخلف عرضه موادخام دامی در ملایر

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ملایر به انجام 8 هزار و 465 مورد بازرسی از اماکن تولید، نگهداری و عرضه موادخام و خودروهای حمل در سطح این شهرستان اشاره کرد و گفت: در 7 ماه گذشته 31 واحد متخلف عرضه موادخام دامی در ملایر پلمب شد.

دکتر علی قلی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، عملکرد این اداره را در حوزه نظارت بر مواد غذایی خام و بهداشت آن که شامل نظارت بر پروسه تولید، حمل، نگهداری و عرضه مواد خام در سطح شهرستان می شود، تشریح کرد.

وی اظهار کرد: طی 7 ماهه ابتدای امسال 131 مورد نمونه برداری از موادخام تولید و عرضه شده در سطح شهرستان ملایر انجام و 714 مورد نیز آزمایش بر روی نمونه ها گرفته شده است.

قلی‌زاده به ضبط و معدوم سازی میزان 21 هزار و 682 کیلوگرم موادخام فاسد و غیرقابل مصرف از سطح مراکز نگهداری و عرضه مواد خام شهرستان ملایر اشاره کرد.

رئیس اداره دامپزشکی ملایر گفت: در همین رابطه تعداد 141 واحد متخلف عرضه موادخام دامی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی و تعداد 12 واحد متخلف نیز به دادگاه برای پیگیری قضایی تخلفات انجام شده، معرفی شدند.

قلی‌زاده از شهروندان خواست از خرید مرغ فله‌ای و بدون هویت قطعه‌بندی شده و از تکه کردن مرغ توسط واحدهای مرغ‌فروشی به علت امکان ابتلا به انواع عفونت‌های گوارشی خودداری کنند و مرغ قطعه‌بندی شده را فقط به صورت بسته‌بندی همراه با تاریخ و لیبل معتبر و در بسته‌های پلمب شده از مراکز عرضه مجاز خریداری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: