• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-6797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر:

وظیفه اوقاف اجرای امینانه و درست نیات واقفین است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر گفت: اداره اوقاف امور خیریه ملایر وظیفه سنگینی در حفظ و صیانت از موقوفات دارد و باید تلاش کنند تا نیات واقف به صورت امینانه و به‌ درستی اجرا شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، باب اله فتحی سه‌شنبه 15 آبان در دیدار با رئیس و معاونان اداره اوقاف و امور خیریه ملایر که به مناسبت هفته وقف صورت گرفت، افزود: شهرستان ملایر به لحاظ موقوفات و فعالیت‌هایی که در این زمینه دارد در سطح کشور مطرح است.

وی با بیان اینکه در دین مبین اسلام تأکیدات زیادی در رابطه با فرهنگ وقف‌شده است و مسلمانان در طول تاریخ اسلام وقفیات زیادی داشته‌اند، ادامه داد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و علاقه‌ای که مردم ایران داشتند موقوفات مورد توجه بیشتری نیز قرار گرفت.

فتحی با اشاره به حجم بالای موقوفات در شهرستان ملایر، عنوان کرد: اداره اوقاف امور خیریه ملایر وظیفه سنگینی در حفظ و صیانت از موقوفات دارد و باید تلاش کنند تا نیات واقف به‌درستی اجرا شود.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه باید بتوانیم قصد و نیات واقف را به‌ درستی برای مردم تبیین کنیم تا مردم از این نیات آگاهی بیشتری داشته باشند، ملایر را به لحاظ وقفیات دارای پتانسیل‌های زیاد دانست و گفت: اگر از هر موضوع و فعالیتی به‌درستی و باتدبیر استفاده شود به طور قطع به یک فرصت و نقطه مثبت تبدیل می شود و گرنه همین امور می‌تواند یک نقطه تهدید محسوب شود.

وی خاطرنشان کرد: هزینه‌های خوب و مناسبی که توسط اداره اوقاف و امور خیریه می‌شود در نهایت منجر به توسعه شهرستان شده و رضایت مردم را نیز به دنبال دارد.

فتحی با تقدیر از زحمات همه‌کسانی که در موکب حضرت فاطمه زهراء(س) ملایر فعالیت داشتند، بیان کرد: خدمات گسترده، متنوع و مناسب این موکب در استان و حتی در غرب کشور بی‌نظیر بود و در این زمینه اوقاف و امور خیریه کمک‌های خوبی داشته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر نیز با بیان اینکه در دهه وقف در برنامه‌های بسیار متنوعی داریم، گفت: در سطح شهرستان ملایر موقوفات زیادی وجود دارد که نیات واقف برای این موقوفات در سه حوزه، درمان، آموزش و روضه‌خوانی گنجانده ‌شده است.

پژمان جعفری افزود: در حوزه درمان کمک‌ها و فعالیت زیادی در بیمارستان امام حسین(ع) صورت پذیرفته که علاوه بر اینکه نیت واقف لحاظ شده باعث رضایت شهروندان نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دارو و درمان کمک‌های متنوعی به‌ویژه داروهای بیماران سرطانی شده است، یادآور شد: از سوی اداره اوقاف و امور خیریه در موکب حضرت فاطمه زهرا(س) هزینه‌های زیادی صورت گرفت و شاهد حضور پر رنگ زائران را اقصی نقاط کشور در این موکب بودیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: