• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-6997-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره اوقاف تویسرکان:

امروز جامعه نیازمند وقف های جدید و متناسب با شرایط خاص روز است

رئیس اداره اوقاف شهرستان تویسرکان گفت: امروز جامعه نیازمند وقف های جدید، و متناسب با شرایط خاص روز مانند کمک به بیماران نیازمند و سرپرستان خانوار و فعالیت های فرهنگ محور و اشتغالزایی است که باب های جدید در وقف است.

حمید رضا نوروزی در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، در آستانه هفته وقف اعلام کرد: در هفته وقف شاهد تهیه و توزیع 300 سبد مواد غذابی به ارزش 400 میلیون ریال از موقوفات خیرین در بین خانواده های نیازمند، زنان بی سرپرست و بدسرپرست و ایتام و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد خواهیم بود.

وی افزود: از پشتوانه موقوفات سه صحن امامزاده  بازسازی و افتتاح شده و عملیات اجرایی چند امامزاده دیگر در سطح شهرستان تویسرکان آغاز شده و بعضا به بهره برداری رسیده است.

نووزی ادامه داد: عملیات اجرایی ساخت زائرسرای بارگاه حبقوق نبی(ع) به زودی آغاز می شود که شامل 28 مکان اقامتی برای زائران و گردشگران است همچنین دو مرحله از سه مرحله عملیات اجرایی بازسازی بارگاه امامزاده زید(ع) در منطقه شهرک زید به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.

نوروزی اضافه کرد: در این هفته تصمیم داریم در قالب وقف کتاب غرفه های کتابخوانی همراه با برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح شهر و مساجد روستاها برپا کرده و چندین مصحف شریف را به مراکزی متقاضی واگذار کنیم.

وی در پایان گفت: هدف این است که وقف را به نحو مطلوب در سطح شهرستان به انجام رسانده و از منابع موقوفه برای احیای بهتر فرهنگی و آموزشی و سامان دادن به خانواده های نیازمند و کمکهای آموزشی و تحصیلی و درمانی استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: