• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-4894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان:

حوزه گردشگری نیازمند ورود کارآفرینان و ایده‌پردازان است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: حوزه گردشگری نیازمند ورود کارآفرینان و ایده‌پردازان برای توسعه اشتغال است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی مالمیر شنبه 19 آبان در رویداد ملی ایده پارک علم و فناوری همدان ۲۰۱۸ با موضوع گردشگری و صنایع دستی، اظهار کرد: امروزه 10 درصد تولید ناخالص ملی هر کشوری به موضوع گردشگری و اشتغال در این حوزه مرتبط است.

وی به قابلیت‌های کشور ایران اشاره و عنوان کرد: کشور ما به لحاظ ظرفیت‌های بالقوه و جاذبه‌های تاریخی، جزء 10 کشور برتر دنیا شناخته می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان بیان کرد: جایگاه صنعت گردشگری در حوزه اشتغال فاصله زیادی دارد و نیاز به ورود کارآفرآینان در این حوزه است.

وی به شاخه‌های گسترده گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: سلامت، کشاورزی، معماری و ... بخشی از حوزه‌های میراث فرهنگی است و برای شناخت جاذبه‌های گردشگری و حفاظت از آنها نیازمند اقدامات خلاقانه ایده‌پردازانه هستیم.

مالمیر یادآور شد: در حوزه استان برای ایجاد هم‌افزایی در حوزه صنعت گردشگری استان و توجه دولت‌نشینان و مرکزنشینان را به همدان معطوف سازیم، برگزاری دو رویداد بین‌المللی را در دستور کار قرار دادیم.

وی به دو رویداد گردشگری اشاره و بیان کرد: وجود سه عضو از همدان در بین 16 عضو وابسته به اعضای سازمان‌های گردشگری، افتخاری برای استان همدان به شمار می‌رود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان تصریح کرد: چهلمین اجلاس گردشگری آسیا از روز 20 آبان در همدان آغاز می‌شود و به مدت سه روز با برگزاری نشست‌های گوناگون ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: