• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس پلیس راهور استان همدان خبر داد

سهم 40 درصدی عابران پیاده در تلفات سوانح رانندگی همدان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از سهم بیش از 40 درصدی عابران پیاده در تلفات سوانح رانندگی خبر داد و گفت: برخورد با تخلفات رانندگی نسبت به سال گذشته چند برابر افزایش داشته است.

سرهنگ علی فکری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: با توجه به افزایش وسایل نقلیه، افزایش افرادی که گواهینامه رانندگی دریافت می‌کنند و کمبود فضای تردد و پارک برخورد با تخلفات رانندگی در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه تصادفات منجر به مرگ در 6 ماهه امسال در سطح استان کاهش داشته است، تصریح کرد: با اجرای اقدامات و تمهیدات لازم در راستای کاهش تصادفات منجر به فوت و خسارت خوشبختانه این آمار نشان‌دهنده نتیجه‌بخش بودن برنامه‌ها و تلاش پلیس راه و مسئولان است.

فکری با بیان اقدامات انجام شده در راستای ترویج فرهنگ رانندگی تصریح کرد: ترویج فرهنگ رانندگی در میان رانندگان می‌تواند در کاهش آمار تصادفات و تخلفات نقش مهم و موثری داشته باشد که برای ترویج فرهنگ رانندگی، آموزش‌ها و توضیحات لازم را در نهادهای مختلفی از جمله مدارس، حوزه‌های علمیه، مساجد و سایر مراکز انجام داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه برخورد مأموران ترافیک و جریمه‌های رانندگی می‌تواند در کاهش و کنترل تخلفات نقش مهمی داشته باشد اما ترویج فرهنگ و شناخت مهارت رانندگی نیز در کاهش حوادث بی‌تأثیر نخواهد بود.

به گزارش ایسنا؛ رئیس پلیس راهور استان همدان در حالی از افزایش چند برابری تخلفات رانندگی سخن به میان آورد که وی مهرماه امسال در همایش طلایه‌داران ترافیک اعلام کرده بود همدان در کاهش تخلفات رانندگی پیشتاز است.

همچنین رئیس اداره عملیات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی همدان چند روز پیش در شورای ترافیک گفته بود آمار فوتی‌ها در اثر تصادف عابران‌پیاده و ترک‌نشینان موتور نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته و به صفر رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: