• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-15097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

اهداء 2 خمره تاریخی به موزه اسدآباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسدآباد از اهداء 2 خمره تاریخی به موزه این شهرستان خبر داد.

کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اعلام این خبر افزود: این دو خمره تاریخی توسط یکی از دوستداران تاریخ به نام حمید مرادی از روستای کمک‌سفلی به موزه شهرستان اهداء شد.

وی اظهار کرد: طبق نمونه‌های مشابه این خمره که در موزه وجود دارد، این دو خمره متعلق به دوره اشکانی بوده که در راستای اطمینان‌خاطر برای تعیین دقیق قدمت باید مورد بررسی دقیق کارشناسان باستان‌شناس استان قرار گیرد.

اکبری‌شایگان با اشاره این دو خمره ته‌دکمه‌ای با ارتفاع یک متر و قطر دهانه 30 سانتیمتر تصریح کرد: اهداء اشیاء تاریخی فرهنگی در دو سال گذشته به صورت چشمگیری در اسدآباد از طرف مردم فرهیخته و دوستداران تاریخ شهرستان رواج پیدا کرده و این شهرستان در استان و حتی غرب کشور در بحث اهداء اشیاء تاریخی به موزه بی‌نظیر بوده‌ که این امر را می‌توان حاصل تلاش‌های چندین ساله فرهنگسازی همکاران ما در اداره میراث فرهنگی دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر از 150 اثر فرهنگی و تاریخی موجود در شهرستان اسدآباد 89 اثر در فهرست آثار ملی کشور ثبت است، عنوان کرد: از 79 تپه تاریخی و باستانی شهرستان 60 تپه در بخش مرکزی و 19 تپه در بخش پیرسلمان قرار دارد. 

گفتنی است؛ بیش از 400 اثر از دوره معاصر، صفویه و پیش از آن تا دوره اشکانی در موزه فرهنگ و تاریخ اسدآباد نگهداری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: