• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-15197-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

اداره یک کتابخانه در ملایر به دانش‌آموزان سپرده شد

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر از افتتاح کتابخانه مدرسه ابتدایی شاهد حاج طوسی خبر داد و گفت: این کتابخانه به همت کتابخانه علامه امینی افتتاح شد.

سیدمهدی آخشیک در گفت‌وگو با ایسنا، منطفه همدان، افزود: به مناسبت ایام هفته کتاب و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه دانش‌آموزان و در دسترس کردن بیشتر کتب با تعامل با مدیر مدرسه شاهد حاج طوسی در مرحله اول اقدام به اهدای تعدادی کتاب به این مدرسه شد.

وی با اشاره به همکاری و مشارکت دانش‌آموزان از طریق اهدای کتاب‌های خوانده شده، ادامه داد: در چند سال اخیر تعامل و همکاری مدارس و کتابخانه‌های عمومی پیشرفت بسیار خوبی داشته و اکنون در بحث نشست‌های کتابخوان، جمع‌خوانی و برنامه‌های جنبی کتابخانه‌ها مدارس حضوری پررنگ و اثرگذار دارند.

آخشیک با اشاره به اینکه در راستای تقویت این همکاری‌ها اقدام به همکاری در افتتاح کتابخانه مدرسه شاهد حاج طوسی کردیم، گفت: هدف از راه‌اندازی این کتابخانه ایجاد انگیزه در کودکان برای مطالعه و ایجاد حس امانتداری و وظیفه‌شناسی در دانش‌آموزان است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر خاطرنشان کرد: در این کتابخانه، کتابدار و دفتر ثبت وجود ندارد و این خود دانش‌آموزان هستند که با وظیفه‌شناسی، دقت و نظم کتاب‌ها را برای مطالعه انتخاب و در نهایت هم پس از مطالعه به قفسه کتاب عودت می‌دهند.

وی عنوان کرد: هدف از افتتاح این کتابخانه علاوه بر ایجاد و تقویت فرهنگ مطالعه، تقویت حس خوب شهروند نمونه شدن در امانتداری، وظیفه‌شناسی و درستکاری در دانش‌آموزان است.

آخشیک در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری دو جلسه مجزا با نام  معرفی کتاب «مسئولان، مردم، دانش‌آموزان» بخش جوکار خبر داد و افزود: این دو جلسه در دو روز متوالی در هنرستان عصمت و دبیرستان ابن‌سینا برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ملایر افزود: در این جلسات که با حضور مسئولان و فرهیختگان شهر جوکار، برخی از علاقمندان و دانش‌آموزان برگزار شد، تعداد 9 کتاب توسط بخشدار بخش جوکار، معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش بخش جوکار، معاون پرورشی اداره اموزش و پرورش بخش جوکار و حسین رضایی یکی از مراجعان فعال کتابخانه شهدای گمنام  جوکار معرفی شد.

وی اظهار کرد: برگزاری جلساتی با جدیت مسئولان و همراهی در راستای ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی صورت می‌گیرد، موثرترین گام در راستای افزایش خرد و ایجاد همدلی بین مردم و فرهیختگان بوده و یکی  از رسالت‌های والای کتابداران در این عرصه است.

آخشیک اظهارامیدواری کرد: این ارتباطات و تعاملات سازنده عاملی محرک در تشویق و جذب مخاطبان به مطالعه و کتابخانه باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: