• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-1097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اهدای کتاب‌های زنده‌یاد «محمدرضا رستمی» به کتابخانه اسدآباد

به مناسبت هفته کتاب نشست کتابخوان ویژه مفاخر اسدآباد و یادواره زنده‌یاد محمدرضا رستمی، خبرنگار اسدآبادی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، در این مراسم 12 هزار جلد از کتاب‌های زنده‌یاد محمدرضا رستمی خبرنگار اسدآبادی از طرف خانواده او به کتابخانه عمومی شهید رجایی اسدآباد  اهدا شد.

در این مراسم فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه اسدآباد استعداد قطب فرهنگی شدن در کشور را دارد، گفت: کار فرهنگی بزرگی که امروز خانواده مرحوم رستمی در رابطه با اهدا کتاب‌های زنده‌یاد محمدرضا رستمی روزنامه‌نگار و خبرنگار فرهنگی، فاضل و بزرگ  انجام دادند، یکی از گرانبهاترین اقداماتی بوده که قطع به یقین در فرهنگسازی هر چه بیشتر وقف کتاب از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

کریم حمیدوند با بیان اینکه همواره افراد فرهنگی و حرکت آنان یک راهنما برای جامعه بوده که دیگران از آن الگو می‌گیرند، کار فرهنگی را موجب ارتقاء هر چه بیشتر آگاهی مردم جامعه دانست و تصریح کرد: کارهای فرهنگی ضمن فقرزدایی فرهنگی از نقش موثری در بسیاری از معضلات و مشکلات فرهنگی جامعه دارند.

معاون اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز اظهار کرد: امسال کتابدار کتابخانه عمومی شهید رجایی اسدآباد به عنوان کتابدار برتر کشور شناخته شد.

حسن عرفانی‌مقدم با اشاره به 2 پروژه کتابخوانی شهرستان اسدآباد شامل طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی و ساخت کتابخانه استاندارد تصریح کرد: در آینده نزدیک  طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی اسدآباد تکمیل می‌شود و به‌بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شهرستان اسدآباد دارای بیشترین کتابخوان در سطح شهرستان‌های استان همدان است، خاطرنشان کرد: با وجود بیشترین کتابخوان این شهرستان در بحث زیر بنا و فضای کتابخانه‌ای دارای مشکل و کمبود بوده که امیدواریم با تکمیل و بهره‌برداری 2 پروژه عمرانی کتابخانه‌ای این مشکل در دیار سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی مرتفع شود.

در ادامه ضمن تقدیر از خانواده مرحوم زنده‌یاد محمدرضا قاسمی، از نویسندگان بومی این شهرستان نیز تجلیل شد.

گفتنی است؛ مرحوم رستمی نویسنده، روزنامه‌نگار و خبرنگار با سابقه حوزه هنر، ادبیات و سینما و دبیر سابق گروه فرهنگ و هنر خبر آنلاین بود که به علت بیماری در مهرماه سال 95 در سن 40 سالگی در گذشت، او متولد اسدآباد بود و کار خود در عرصه مطبوعات را از دهه 70 آغاز کرد که از جمله مهمترین ادوار فعالیت‌های رسانه‌ای وی می‌توان به فعالیتش در نشریات جام جم، همشهری و وبسایت خبرآنلاین اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: