• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-2497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتقاد از راه ندادن کودکان به مساجد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: قدرت سازندگی نماز موجب پس زدن گرفتاری‌ها و جذب خواسته‌ها می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت الله غیاث‌الدین طه‌محمدی امروز در سومین اجلاسیه نماز شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: جهالت و نادانی و قلدر مآبی در نماز نخواندن علاوه بر افسردگی موجب بسته شدن درهای رحمت الهی بر هر فرد خواهد بود.

وی با اشاره به ابوعلی‌سینا خاطرنشان کرد: این دانشمند با وجود اینکه در دوران خود در بحث علم شرق و غرب دنیا را فتح کرده بود برای حل بسیاری از مسائل پیچیده علمی خود دو رکعت نماز خوانده و حل مشکل علمی خود را از خداوند درخواست داشته است.

طه‌محمدی با تأکید بر نماز خواندن همراه با تمرکز و حضور قلب تصریح کرد: نماز را باید شناخت و به دیگران نیز ارزش نماز را به صورت عملی و وقت‌شناسی در نماز به دیگران معرفی کرد.

وی بیان کرد: پدران و مادران باید از کودکی فرزندان خود را به نماز عادت داده و آنان را به همراه خود در نمازهای جماعات شرکت دهند تا از کودکی هر یک فرزندان ما با این امر واجب اخت شوند.

طه‌محمدی با انتقاد از برخی کج‌سلیقگی‌ها و بدسلیقگی‌ها در برخی مجالس مبنی بر اینکه کودکان را به مسجد راه ندهید، افزود: تشویق و ترغیب و اهدا جایزه به کودکان در رابطه با نماز موجب آن خواهد بود  که از ابتدا فرزندان هر خانواده نماز را جدی گرفته و در زمان به سن تکلیف رسیدن به ادای به موقع نماز و ارزش آن اهمیت ویژه‌ای دهند.

امام جمعه اسدآباد هم گفت: در 6 ماه پایان سال گذشته و 6 ماه ابتدای سالجاری در شهرستان اسدآباد 8 درصد پیشرفت جمعیتی حضور مردم در نماز جمعه شهر وجود داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدموسی حسینی‌مجد تصریح کرد: اجلاسیه نماز یک تلنگر برای مردم و مسئولان بوده تا نسبت به رفع ضعف های نماز و تقویت نقاط قوت آن بکوشند.

گفتنی است؛ در پایان اجلاسیه نماز شهرستان اسدآباد از 12 فعال عرصه نماز این شهرستان تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: